Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie

19-09-2018 21:48 | Autor: Bogusław Lasocki
Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Patryk Jaki, rozpoczynając briefing w poniedziałkowy poranek na przedpolach Lasu Kabackiego, podkreślał, jak ważna dla miasta jest zieleń. Konieczny jest równomierny rozwój miasta i dbałość o płuca Warszawy. Zadeklarował, że po wygranych wyborach będzie dążył, żeby stolica miała jak najwięcej parków. Stojący obok Piotr Guział, zapowiadany przez Jakiego jako przyszły wiceprezydent po wygranych wyborach, potwierdził swoje zadowolenie z faktu planowanych terenów parkowych w mieście i wykupienia z rąk prywatnych nowych terenów z przeznaczeniem na zieleń, sport i rekreację. Patryk Jaki dodał, że zaplanowane są poszukiwania terenów nadających się pod infrastrukturę parkową, by ochronić je przed zabudową deweloperską.

Na pytanie dziennikarza o rozwój Galerii Kabaty Piotr Guział odpowiedział, że obiekt ten będzie jednak musiał być rozbudowany, gdyż w przeciwnym wypadku skutkowałoby to koniecznością zapłacenia na rzecz Tesco odszkodowania w wysokości ok. 200 mln zł. Odpowiedź uzupełnił trochę retorycznym pytaniem – czy nie lepiej jest wydać 200 mln zł na skwery, parki, boiska, a nie przeznaczyć na płacenie odszkodowania?

Odpowiadając na pytanie „Passy” o stosunek do zwężeń ulic i utrudnień komunikacji samochodowej w Warszawie, Piotr Guział odpowiedział, że usprawnienie ruchu i transportu w centrum Warszawy jest ważne, w tym również postawienie na sprawną komunikację zbiorową. Jednak przed poprawą możliwości komunikacyjnych, czyli przed zbudowaniem III i IV linii metra, trzeba zadbać, abyśmy nie stali w korkach. Mogą to ułatwić parkingi podziemne pod największymi placami, a na tych placach – powinny się pojawić zieleń i skwery. Rozwój komunikacji zbiorowej to jest cel, ale do czasu jej usprawnienia należy zapewnić możliwość dojazdu samochodami do swoich. miejsc pracy. – I tu się zgadzamy – dodał Patryk Jaki. – Musimy postawić na rozwój komunikacji zbiorowej. Należy rozbudować linie metra, co spowoduje, że więcej ludzi będzie korzystać z komunikacji zbiorowej i zrobi się luźniej na ulicach. Ale do tego czasu nie powinno być żadnego zwężania ulic – stwierdził Patryk Jaki.

Z kolei Rafał Trzaskowski, prezentując przy stacji metra Kabaty program Stolica Lepszej Komunikacji, przedstawił propozycje nowych tras rowerowych. Przyjechał oczywiście na rowerze w towarzystwie nieodłącznej Aleksandry Gajewskiej i radnego Krystiana Malesy. Trzaskowski zwrócił uwagę, że istniejące ścieżki na Ursynowie są albo przeciążone, jak przy al. KEN, albo się nagle urywają lub są w złym stanie technicznym. Obiecał wybudowanie dalszych 300 km dróg rowerowych w Warszawie i remonty istniejących, zwracając uwagę na konieczność oddzielenia ruchu samochodowego od dróg rowerowych. Z kolei radny Krystian Malesa zapowiedział zwiększenie na Ursynowie liczby stacji Veturilo, w tym również uruchomienie stacji rowerów elektrycznych. Będzie uruchomiony również program dofinansowania dla wspólnot mieszkaniowych budowy specjalnych wiat rowerowych w celu zachęcania mieszkańców do korzystania z tego środka komunikacji.

Gdy się słucha kolejnych obietnic kandydatów, niewątpliwie serce rośnie z radości. Żeby tylko, gdy już któryś wygra wybory, zechciał pamiętać co obiecywał i na dodatek dotrzymał słowa...

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA