Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Juniorzy KS Metro z wicemistrzostwem Mazowsza!

13-02-2019 20:30 | Autor: MK
W miniony weekend – od 8 do 10 lutego, młodzi siatkarze KS Metro Warszawa, pod wodzą trenera Jacka Jankowskiego oraz trenerki Adriany Jankowskiej, walczyli w Radomiu na turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza juniorów. Efektem tych zmagań był zdobyty tytuł wicemistrza w tej kategorii wiekowej.

Aby tego dokonać, juniorzy Metra musieli pokonać w dwóch dobrych i pełnych walki spotkaniach MKS MDK Warszawa i RCS Czarni Radom.

Ostatecznie jednak w niedzielnym meczu finałowym, który decydował o zwycięstwie w całym turnieju, siatkarze z Ursynowa ulegli bardzo dobrze dysponowanym zawodnikom z Woli – MOS Wola Warszawa.

– Z całego turnieju wyciągamy wnioski do dalszej pracy między kolejnymi etapami kwalifikacji do Mistrzostw Polski, bo już w środę dowiemy się z kim przyjdzie Nam się zmierzyć w ćwierćfinale Mistrzostw Polski! Nie zwieszamy głów, tylko ostro pracujemy dalej! – mówi Adriana Jankowska, trenerka drużyny juniorów KS Metro Warszawa.

Choć zawodnikom KS Metro Warszawa nie udało się obronić tytułu “Mistrza”, który rok temu wywalczyli ich starsi koledzy, to tegoroczny wynik również należy zaliczyć do sukcesów tej drużyny. Srebrny medal to świetna motywacja do dalszej pracy i walki na kolejnym etapie zmagań o mistrzostwo Polski juniorów.

Drużyna KS Metro Warszawa wystąpiła w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Mazowsza w składzie: Bartłomiej Zieliński (kapitan), Aleksander Winiarski, Mateusz Jaszczuk, Jakub Gaweł, Robert Piekarz, Damian Broszko, Michał Gaweł, Adrian Gwardiak, Jakub Sutryk, Piotr Wójcik, Radosław Rumiński, Mateusz Cackowski, Michał Gregorowicz, Jakub Sakowski, Adam Jusiński, Igor Assendi, Paweł Jerke, Kacper Rybarczyk, Bruno Puczko-Szymański, Sebastian Lisicki i Michał Januszewski.

Ćwierćfinał Pucharu Polski juniorów z udziałem zawodników warszawskiego Metra zaplanowany jest od 21 do 24 lutego. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach po trzy zespoły w każdej.

Wróć

Inne artykuły

Ucieczka ulicami Ursynowa Zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, użycia siły wobec policjantki w celu zmuszenia jej do zaniechania czynności służbowej i utrudnianie prowadzenia postępowania karnego poprzez ukrywanie tożsamości sprawcy i przyjmowanie winy za siebie, to konsekwencja nieprzemyślanych decyzji podjętych przez dwóch mężczyzn w związku z kontrolą drogową.
Ursynowianie będą wiedzieć jak głosowali radni W ramach realizacji projektu budżetu partycypacyjnego „Obywatele Ursynowa wiedzą, jak głosują radni – zakup elektronicznego systemu do jawnych głosowań w Radzie Dzielnicy” zakupiono 27 tabletów oraz licencje do systemu eSesja (25 licencji dla radnych, 5 dla członków zarządu i 5 dla administratorów – pracowników Zespołu Obsługi Rady). Ten projekt został zrealizowany dzięki poparciu 2 059 osób. Dzięki wyborowi głosujących i zastosowanej technologii usprawniono przebieg posiedzeń, a mieszkańcy mogą bezpośrednio śledzić aktywność uczestników sesji.
Spontaniczna pomoc ursynowian dla pogorzelców Poniedziałek 11 marca, godz. 18, pora powrotu mieszkańców Ursynowa do domów. Płomienie i czarny dym z okien ostatniego piętra widoczne z daleka, syreny pięciu zastępów straży pożarnej, karetka, później policja. Tak wyglądała sceneria ratownicza pożaru mieszkania na 9 piętrze bloku przy ul. Teligi 4. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dobytek mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar, zapewne dlatego, że właścicieli nie było w mieszkaniu.
Wpadła trójka handlarzy narkotyków Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że 43-letni Jarosław D. jego o 10 lat młodszy brat oraz współpracujący z nimi 31-letni Kamil G. mogą trudnić się rozprowadzaniem środków psychoaktywnych.