Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Jest szansa na ograniczenie wielkiej rozbudowy galerii Tesco

01-03-2018 18:06 | Autor: Bogusław Lasocki
Podczas dzisiejszej sesji Rady Warszawy grupa radnych Miasta i Ursynowa: Ewa Janczar, Lech Jaworski, Sylwia Krajewska, Michał Matejka, Maciej Wyszyński wraz z burmistrzem Robertem Kempą, zainicjowali proces zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Kabat.

Projekt uchwały w tej sprawie zostanie wniesiony na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta, zaś postulowane zmiany pomogą zmniejszyć intensywność rozbudowy galerii Tesco. Bliższe szczegóły zostały przedstawione przez inicjatorów podczas briefingu, poprzedzającego sesję Rady Warszawy.

Radna Miasta Ewa Janczar zapowiedziała "zachęcanie" kolegów z Komisji Ładu Przestrzennego, by pozytywnie zaopiniowali uchwałę o zmianie planu miejscowego tak, aby pełniej realizował potrzeby mieszkańców. Planowane są konsultacje z mieszkańcami i radnymi dzielnicy, które ułatwią ustalenie np. współczynników powierzchni na poziomie na akceptowalnym poziomie. Chodzi o to, by mająca powstać galeria handlowa nie wykraczała poza charakter lokalny.

- Nie jesteśmy przeciwko rozbudowie Tesco - stwierdził radny Maciej Wyszyński. - Chcemy, by ten koszmarny barak zmienił swoją funkcjonalność i zadowolił mieszkańców. Dodał następnie, że współczynnik intensywności zabudowy, choć zmniejszony z 3,5 do 1,5, jest nadal zbyt wysoki i trzeba dążyć do jego dalszej zmiany.

Natomiast ursynowska radna Sylwia Krajewska podkreśliła konieczność prowadzenia dialogu z mieszkańcami, co dotychczas było ignorowane.

- Musimy porozmawiać o takim 'mixie' współczynników związanych z planem zagospodarowania - do wyjaśnień włączył się burmistrz Kempa - obejmujących powierzchnię biologicznie czynną, powierzchnię zabudowy, intensywność zabudowy, odległości od najbliższych posesji, który pozwoli uwzględnić postulaty mieszkańców, aby było to rozwiązanie optymalne i żeby inwestycja nie dominowała nad całą okolicą. Natomiast ubolewamy nad tym, że jakiekolwiek próby nawiązania kontaktu i rozmów z inwestorem, co można by zmienić, nie odniosły skutku.

Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, zmianie ulegną ustalenia planu w zakresie:

- współczynnika powierzchni biologicznie czynnej,

- nieprzekraczalnej linii zabudowy planowanej inwestycji od strony ul. M. Sępa - Szarzyńskiego,

- zasad obsługi komunikacyjnej oraz parkowania pojazdów dostawczych i osobowych.

Projekt zostanie przedstawiony i przedyskutowany na jednym z najbliższych posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego, po czym zostanie przekazany na sesję Rady Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.