Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Jest szansa na ograniczenie wielkiej rozbudowy galerii Tesco

01-03-2018 18:06 | Autor: Bogusław Lasocki
Podczas dzisiejszej sesji Rady Warszawy grupa radnych Miasta i Ursynowa: Ewa Janczar, Lech Jaworski, Sylwia Krajewska, Michał Matejka, Maciej Wyszyński wraz z burmistrzem Robertem Kempą, zainicjowali proces zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Kabat.

Projekt uchwały w tej sprawie zostanie wniesiony na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta, zaś postulowane zmiany pomogą zmniejszyć intensywność rozbudowy galerii Tesco. Bliższe szczegóły zostały przedstawione przez inicjatorów podczas briefingu, poprzedzającego sesję Rady Warszawy.

Radna Miasta Ewa Janczar zapowiedziała "zachęcanie" kolegów z Komisji Ładu Przestrzennego, by pozytywnie zaopiniowali uchwałę o zmianie planu miejscowego tak, aby pełniej realizował potrzeby mieszkańców. Planowane są konsultacje z mieszkańcami i radnymi dzielnicy, które ułatwią ustalenie np. współczynników powierzchni na poziomie na akceptowalnym poziomie. Chodzi o to, by mająca powstać galeria handlowa nie wykraczała poza charakter lokalny.

- Nie jesteśmy przeciwko rozbudowie Tesco - stwierdził radny Maciej Wyszyński. - Chcemy, by ten koszmarny barak zmienił swoją funkcjonalność i zadowolił mieszkańców. Dodał następnie, że współczynnik intensywności zabudowy, choć zmniejszony z 3,5 do 1,5, jest nadal zbyt wysoki i trzeba dążyć do jego dalszej zmiany.

Natomiast ursynowska radna Sylwia Krajewska podkreśliła konieczność prowadzenia dialogu z mieszkańcami, co dotychczas było ignorowane.

- Musimy porozmawiać o takim 'mixie' współczynników związanych z planem zagospodarowania - do wyjaśnień włączył się burmistrz Kempa - obejmujących powierzchnię biologicznie czynną, powierzchnię zabudowy, intensywność zabudowy, odległości od najbliższych posesji, który pozwoli uwzględnić postulaty mieszkańców, aby było to rozwiązanie optymalne i żeby inwestycja nie dominowała nad całą okolicą. Natomiast ubolewamy nad tym, że jakiekolwiek próby nawiązania kontaktu i rozmów z inwestorem, co można by zmienić, nie odniosły skutku.

Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, zmianie ulegną ustalenia planu w zakresie:

- współczynnika powierzchni biologicznie czynnej,

- nieprzekraczalnej linii zabudowy planowanej inwestycji od strony ul. M. Sępa - Szarzyńskiego,

- zasad obsługi komunikacyjnej oraz parkowania pojazdów dostawczych i osobowych.

Projekt zostanie przedstawiony i przedyskutowany na jednym z najbliższych posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego, po czym zostanie przekazany na sesję Rady Warszawy.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.