Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jest pozwolenie na budowę Ciszewskiego-bis

08-07-2020 21:49 | Autor: red.
Nareszcie jest pozwolenie na budowę ulicy Ciszewskiego od Kiedacza do al. Rzeczypospolitej, czyli kolejnego po ul. Rosnowskiego/Korbońskiego bezpiecznego połączenia Ursynowa i Wilanowa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Inwestycja przebiegnie przez tereny Ursynowa i Wilanowa, łącząc je i poprawiając komunikację w tym rejonie Warszawy. Planowana droga będzie stanowiła kontynuację istniejącej ul. Ciszewskiego. Długość odcinka przeznaczonego do budowy to ok. 1,4 km. Realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego i wpłynie na oszczędności czasu użytkowników dróg.

Inwestycja obejmuje m.in.: budowę jezdni ul. Ciszewskiego, budowę  obustronnej ścieżki rowerowej, budowę zatok autobusowych, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz systemy rozsączania wód opadowych, nasadzenia roślinne.

- To bardzo ważna dla mnie inwestycja, a ma swoją długą historię. Przyspieszyła po tym jak w 2016 roku przekonałem właścicielkę do sprzedaży kluczowej dla inwestycji działki. To pozwoliło na zatrudnienie pracowni projektowej, wykonanie projektu i w efekcie na uzyskanie pozwolenia na budowę. Już nie mogę się doczekać momentu, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z tego połączenia – mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów.

Budowę drogi zaplanowano na lata 2021-2022. Inwestycję realizuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA