Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jazz w Starej Iwicznej

27-02-2019 21:58 | Autor: Agnieszka Adamus
We wtorek 26 lutego Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola zaprosili swoich mieszkańców na wysmakowaną ucztę muzyczną. Tego wieczoru w siedzibie Gminnego Ośrodka w Kultury przy ul Nowej 6 w Starej Iwicznej odbył się koncert Gniewomir Tomczyk/Project.

Zespół prowadzony jest przez zdolnego perkusistę młodego pokolenia Gniewomira Tomczyka, prywatnie mieszkańca gminy Lesznowola. Uprawiana przez artystów muzyka oscyluje pomiędzy jazzem a elektroniką. Brzmienia zaproponowane przez Gniewomira Tomczyka i towarzyszących mu muzyków znakomicie wpisały się w kameralny klimat niewielkiej sali koncertowej lesznowolskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Współczesny elektryczny jazz nie jest muzyką oczywistą i łatwą w odbiorze , więc na widowni spotkali się koneserzy tego gatunku. Podczas wtorkowego wieczoru można było usłyszeć m. in. utwory z Event Horizon – debiutanckiej płyty Gniewomira czy kompozycje zapowiadające jego najnowsza płytę Pieces of My Journey. Uwagę zwracał muzyczny kunszt instrumentalistów – perkusisty Gniewomira Tomczyka, saksofonisty Macieja Kądzieli i grającego na instrumentach klawiszowych Zdzisława Kalinowskiego oraz elektryzujący głos MIN t czyli Martyny Kubicz, która zagrała także na syntezatorze basowym.

Znakomite przygotowanie muzyków potwierdza fakt, że zespół jako jeden z trzech w Polsce dostał się do finału konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa.

Foto GOK Lesznowola

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA