Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Jak wyczarować krew

30-01-2019 22:17 | Autor: red.
To była bardzo udana akcja, 43 na 43 – tak można podsumować zbiórkę krwi, która odbyła się 26 stycznia na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów. 43 osoby spośród 56 zarejestrowanych oddały tego dnia łącznie ponad 19 litrów krwi.

Wolontariusze Fundacji DKMS z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” zarejestrowali w sobotę 43. osobę w bazie potencjalnych dawców szpiku w tym roku. Podczas akcji zebrano kilka worków plastikowych i nakrętki, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Oli Kamińskiej. Pomimo minusowej temperatury i zimowej aury to był naprawdę udany dzień!

Gwiazdą zbiórki był ursynowski prestidigitator – Franklin Magic. Mimo młodego wieku oczarował on zgromadzonych tego dnia w urzędzie dawców. Niektórzy do dziś zastanawiają się pewnie jak znikały karty w sprawnych rękach iluzjonisty czy też jak można zapałkę zamienić w lizaka.

Ponieważ zapotrzebowanie na akcje poboru krwi jest coraz większe, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów zaprasza w 2019 roku w następujących terminach: 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 20 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 26 października, 30 listopada.

Dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy na kolejne zbiórki w 2019 roku, które odbywają się pod hasłem „Twoja decyzja - czyjeś życie”.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.