Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Jak wyczarować krew

30-01-2019 22:17 | Autor: red.
To była bardzo udana akcja, 43 na 43 – tak można podsumować zbiórkę krwi, która odbyła się 26 stycznia na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów. 43 osoby spośród 56 zarejestrowanych oddały tego dnia łącznie ponad 19 litrów krwi.

Wolontariusze Fundacji DKMS z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” zarejestrowali w sobotę 43. osobę w bazie potencjalnych dawców szpiku w tym roku. Podczas akcji zebrano kilka worków plastikowych i nakrętki, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Oli Kamińskiej. Pomimo minusowej temperatury i zimowej aury to był naprawdę udany dzień!

Gwiazdą zbiórki był ursynowski prestidigitator – Franklin Magic. Mimo młodego wieku oczarował on zgromadzonych tego dnia w urzędzie dawców. Niektórzy do dziś zastanawiają się pewnie jak znikały karty w sprawnych rękach iluzjonisty czy też jak można zapałkę zamienić w lizaka.

Ponieważ zapotrzebowanie na akcje poboru krwi jest coraz większe, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów zaprasza w 2019 roku w następujących terminach: 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 20 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 26 października, 30 listopada.

Dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy na kolejne zbiórki w 2019 roku, które odbywają się pod hasłem „Twoja decyzja - czyjeś życie”.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.