Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Jak Ursynów żył teatrem

27-03-2019 23:16 | Autor: red.
W minioną niedzielę zakończył się IV Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, podczas którego zaprezentowano dziesięć spektakli od dramatu po komedie, od teatrów profesjonalnych po teatry amatorskie, ale zawsze z ważnym i aktualnym przesłaniem. Istny KALEJDOSKOP nastrojów mieniący się barwą, klimatem, humorem, patosem przenoszący nas w świat miłości, dramatu lub marzeń. Repertuar zarówno dla widzów dorosłych jak i dla dzieci.

W tegorocznej edycji gościliśmy na Ursynowie m. in.: Adama Ferencego w spektaklu „Cudotwórca”, Jerzego Trelę i Piotra Cyrwusa w spektaklu Teatru STU „Wariacje Tischnerowskie”, Bartłomieja Topę, Izabelę Kunę i Renatę Dancewicz w spektaklu „Ludzie Inteligentni”, Sonię Bohosiewicz w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka”, Dominikę Ostałowską w spektaklu „Cudowna terapia” oraz uczestniczyliśmy w premierze przedstawienia ursynowskiego Teatru Kontrapunkt – „Antygona w Nowym Jorku”.

A tak kalejdoskop podsumował na swoim profilu w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski:

Ursynowski Kalejdoskop Teatralny już za nami, a oto kilka liczb związanych z UKT:

Liczba wydarzeń – 11

Liczba widzów – 2 600

Liczba zgłoszeń – 8 300

Liczba aktorów – 40

Liczba placówek, w których odbywało się UKT – 7

Liczba użytych reflektorów – 184

Siła oklasków – 82 dB

Liczba wpitych kaw przez organizatorów – 96

Liczba zużytej energii – 24 kW

Moc entuzjazmu – 100%

Po entuzjastycznym i ciepłym przyjęciu spektakli teatralnych IV UKT czas już stwierdzić, że URSYNÓW CZEKA NA TEATR.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.