Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jak Ursynów obchodził święto patrona Warszawy?

28-09-2015 12:11 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Msza święta za miasto i jego mieszkańców, złożenie kwiatów pod pomnikiem, festyn i koncerty. To wszystko wydarzyło się w tę niedzielę z okazji święta patrona Warszawy, bł. Władysława z Gielniowa.

W niedzielę kościół bł. Władysława z Gielniowa odwiedziły tłumy mieszkańców oraz  przedstawiciele władz. Obchodzono bowiem święto patrona Warszawy. Najpierw msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Krzystofa Zadarko, złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona, a następnie festyn z licznymi atrakcjami.

Na scenie można było zobaczyć występy zespołów, które jak zawsze przyciągnęły tłumy widzów. Na stanowiskach handlowych mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w wyroby rzemiosła artystycznego, spróbować gorących serków górskich i żywność ekologiczną, a panie miały okazję nabyć nietypową biżuterię.

Obchody święta patrona Warszawy stały się już tradycją na Ursynowie. Festyn zorganizowany został przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA