Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jacek Gowik w Korekcie

19-03-2019 14:50 | Autor: Mirosław Miroński
W warszawskiej Galerii Korekta ul. Mazowiecka 11 prezentowana jest wystawa malarstwa Jacka Gowika. Malarstwo Jacka Gowika to efekt ciągłych poszukiwań nowych form wyrazu oraz zapis stanów emocjonalnych. Artysta jest obdarzony wielkim wyczuciem kolorystycznym, co pozwala mu na wynajdywanie i stosowanie subtelnych niuansów barwnych.

Jest to malarz potrafiący wyznaczyć sobie i określić niewielki obszar, w którym porusza się swobodnie. Te ograniczenia, jak m. in. stosowanie przejrzystej kompozycji powodują, że zamysł artystyczny autora jest bardziej zrozumiały dla oglądającego. Ograniczenie się w ostatniej wystawie do prac na papierze, w jednorodnym formacie sprawiło, że Jacek Gowik skupił się na istotnych aspektach malarskich takich jak struktura obrazu, materia, harmonia form.

Jacek Gowik to artysta znany w środowisku warszawskim i nie tylko. Od wielu lat uczestniczy w prezentacjach zbiorowych, pokazuje swoje obrazy także w wystawach indywidualnych.

Ma w swym dorobku wiele sukcesów. W marcu 2018 r otrzymał wyróżnienie w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA