Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
16°

Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie

12-09-2018 23:24 | Autor: red.
Na Ursynowie trwa inauguracja roku kulturalnego 2018/2019. Jesteśmy już na półmetku. Za nami między innymi spektakle: ponadczasowy „Rewizor” oraz „Niedźwiedź” entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w DOK-u Ursynów.

Natalia Sikora zachwyciła swoimi interpretacjami piosenek Miry Kubasińskiej podczas koncertu, który odbył się w Domu Kultury Imielin. Wielbiciele baletu z pewności wybrali się na projekcję spektaklu „Romeo i Julia” a fani rocka na zapis koncertu legendarnego zespołu Queen. Ale największe emocje budził oczywiście jubileuszowy koncert Jacka Cygana.

Jednemu z najbardziej znanych, współczesnych polskich autorów tekstów piosenek towarzyszyli piosenkarze i aktorzy: Andrzej Seweryn, Grzegorz Skawiński, Kamila Klimczak, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska. Koncert z okazji jego jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej przepełniony był ponadczasowymi w wykonaniu samego autora i jego gości.

„Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego z Warszawie. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. – mówił Jacek Cygan. Koncert był niezwykłym przeżyciem dla publiczności szczelnie wypełniającej Multikino i niewątpliwym hitem tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie, który zapowiada bardzo interesujący kulturalny sezon.

Wróć

Inne artykuły

Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.