Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie

12-09-2018 23:24 | Autor: red.
Na Ursynowie trwa inauguracja roku kulturalnego 2018/2019. Jesteśmy już na półmetku. Za nami między innymi spektakle: ponadczasowy „Rewizor” oraz „Niedźwiedź” entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w DOK-u Ursynów.

Natalia Sikora zachwyciła swoimi interpretacjami piosenek Miry Kubasińskiej podczas koncertu, który odbył się w Domu Kultury Imielin. Wielbiciele baletu z pewności wybrali się na projekcję spektaklu „Romeo i Julia” a fani rocka na zapis koncertu legendarnego zespołu Queen. Ale największe emocje budził oczywiście jubileuszowy koncert Jacka Cygana.

Jednemu z najbardziej znanych, współczesnych polskich autorów tekstów piosenek towarzyszyli piosenkarze i aktorzy: Andrzej Seweryn, Grzegorz Skawiński, Kamila Klimczak, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska. Koncert z okazji jego jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej przepełniony był ponadczasowymi w wykonaniu samego autora i jego gości.

„Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego z Warszawie. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. – mówił Jacek Cygan. Koncert był niezwykłym przeżyciem dla publiczności szczelnie wypełniającej Multikino i niewątpliwym hitem tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie, który zapowiada bardzo interesujący kulturalny sezon.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.