Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie

12-09-2018 23:24 | Autor: red.
Na Ursynowie trwa inauguracja roku kulturalnego 2018/2019. Jesteśmy już na półmetku. Za nami między innymi spektakle: ponadczasowy „Rewizor” oraz „Niedźwiedź” entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w DOK-u Ursynów.

Natalia Sikora zachwyciła swoimi interpretacjami piosenek Miry Kubasińskiej podczas koncertu, który odbył się w Domu Kultury Imielin. Wielbiciele baletu z pewności wybrali się na projekcję spektaklu „Romeo i Julia” a fani rocka na zapis koncertu legendarnego zespołu Queen. Ale największe emocje budził oczywiście jubileuszowy koncert Jacka Cygana.

Jednemu z najbardziej znanych, współczesnych polskich autorów tekstów piosenek towarzyszyli piosenkarze i aktorzy: Andrzej Seweryn, Grzegorz Skawiński, Kamila Klimczak, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska. Koncert z okazji jego jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej przepełniony był ponadczasowymi w wykonaniu samego autora i jego gości.

„Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego z Warszawie. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. – mówił Jacek Cygan. Koncert był niezwykłym przeżyciem dla publiczności szczelnie wypełniającej Multikino i niewątpliwym hitem tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie, który zapowiada bardzo interesujący kulturalny sezon.

Wróć

Inne artykuły

Rower to pojazd Rower to pojazd – pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Wraz z początkiem wiosny rusza nowa kampania społeczno-edukacyjna.
Nielegalna domowa apteka Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego wezwani na interwencję w związku z awanturą, podczas której 32-latek miał pobić swoją matkę, znaleźli u niego marihuanę, ponad 300 tabletek clonozepamu i xanaxu oraz dziesiątki środków leczniczych.
Wiosenne sadzenie drzew Tej wiosny warszawscy ogrodnicy posadzą ponad 1000 nowych, przyulicznych drzew. Sadzonki pojawią się w parkach, na skwerach i przy stołecznych arteriach. Do akcji zazieleniania miasta przyłączają się także mieszkańcy.
Blisko 1,5 miliona złotych na projekty społeczne Z wiceburmistrzem Ursynowa Jakubem Berentem.