Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie

12-09-2018 23:24 | Autor: red.
Na Ursynowie trwa inauguracja roku kulturalnego 2018/2019. Jesteśmy już na półmetku. Za nami między innymi spektakle: ponadczasowy „Rewizor” oraz „Niedźwiedź” entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w DOK-u Ursynów.

Natalia Sikora zachwyciła swoimi interpretacjami piosenek Miry Kubasińskiej podczas koncertu, który odbył się w Domu Kultury Imielin. Wielbiciele baletu z pewności wybrali się na projekcję spektaklu „Romeo i Julia” a fani rocka na zapis koncertu legendarnego zespołu Queen. Ale największe emocje budził oczywiście jubileuszowy koncert Jacka Cygana.

Jednemu z najbardziej znanych, współczesnych polskich autorów tekstów piosenek towarzyszyli piosenkarze i aktorzy: Andrzej Seweryn, Grzegorz Skawiński, Kamila Klimczak, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska. Koncert z okazji jego jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej przepełniony był ponadczasowymi w wykonaniu samego autora i jego gości.

„Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego z Warszawie. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. – mówił Jacek Cygan. Koncert był niezwykłym przeżyciem dla publiczności szczelnie wypełniającej Multikino i niewątpliwym hitem tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie, który zapowiada bardzo interesujący kulturalny sezon.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.