Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Imponujące jubileusze par

10-10-2018 23:28 | Autor: red.
W miniona niedzielę 7 października w sali im. Juliana Ursyna Niemcewicza 29 par z Ursynowa świętowało jubileusze zawarcia związku małżeńskiego. Nie zabrakło życzeń od Zarządu Dzielnicy, kwiatów i  prezentów. Gratulacjom nie było końca.

Najdłuższy staż małżeński świętowali państwo Zofia i Marian Michalakowie, którzy sakramentalne tak wypowiedzieli 65 lat temu. Pan Marian, pytany o źródło sukcesu tak długotrwałego związku, żartobliwie odpowiedział: „ciężko jest do 60-tki, a po 60-tce to już z górki”.

Pierwsza edycja jubileuszy została zorganizowana w związku z 40-leciem Ursynowa, jednak ogromne zainteresowanie, z jakim przyjęto uroczystość, sprawiło, że władze dzielnicy zdecydowały o wpisaniu jej do kalendarza ursynowskich imprez na stałe. W tym roku ursynowską uroczystość uświetnił występ Chóru Juvenis.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.