Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
9°

Imponujące jubileusze par

10-10-2018 23:28 | Autor: red.
W miniona niedzielę 7 października w sali im. Juliana Ursyna Niemcewicza 29 par z Ursynowa świętowało jubileusze zawarcia związku małżeńskiego. Nie zabrakło życzeń od Zarządu Dzielnicy, kwiatów i  prezentów. Gratulacjom nie było końca.

Najdłuższy staż małżeński świętowali państwo Zofia i Marian Michalakowie, którzy sakramentalne tak wypowiedzieli 65 lat temu. Pan Marian, pytany o źródło sukcesu tak długotrwałego związku, żartobliwie odpowiedział: „ciężko jest do 60-tki, a po 60-tce to już z górki”.

Pierwsza edycja jubileuszy została zorganizowana w związku z 40-leciem Ursynowa, jednak ogromne zainteresowanie, z jakim przyjęto uroczystość, sprawiło, że władze dzielnicy zdecydowały o wpisaniu jej do kalendarza ursynowskich imprez na stałe. W tym roku ursynowską uroczystość uświetnił występ Chóru Juvenis.

Wróć

Inne artykuły

Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.
Rządzić dla dobra sąsiadów Rozmawiamy z radnym Kamilem Orłem z Projektu Ursynów.