Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

II edycja programu edukacyjnego dla dzieci i rodziców

14-05-2019 14:02 | Autor: red.
Ruszyła II edycja programu edukacyjnego dla dzieci i rodziców, który ma na celu edukację, uświadomienie zagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Projekt realizowany wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego (WORD) potrwa do końca roku szkolnego i obejmie ok. 2000 uczniów ursynowskich szkół podstawowych z klas IV – V.

- To już druga edycja tak potrzebnego programu edukacyjnego, gdzie wspólnie z ekspertami z WORD dbamy o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ogromną wartością tego programu jest jego dualistyczny i kompleksowy charakter – zajęcia są bowiem prowadzone zarówno dla dzieci jak i rodziców. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzyma komplet materiałów edukacyjno – dydaktycznych – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Podczas zajęć eksperci z dziedziny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

– przeprowadzą zajęcia na temat zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym jako pieszy, pasażer i rowerzysta,

– omówią zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków i pouczą jak zachować się w sytuacji bycia świadkiem zdarzenia drogowego.

Dla uczestników przygotowano atrakcyjne i aktywizujące zajęcia, podczas których będą oni zdobywali wiedzę na temat tego jak bezpiecznie dotrzeć na rowerze do szkoły i jak poruszać się po drogach, nie narażając siebie i innych na niebezpieczeństwa komunikacyjne. Finałem akcji ma być możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową dla tych uczniów, którzy takiego dokumentu jeszcze nie posiadają.

Projekt zakłada także przeprowadzenie przez ekspertów z dziedziny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pogadanek dydaktycznych z rodzicami na temat odpowiedzialności rodzica/opiekuna za nieletniego w zakresie korzystania z dróg publicznych oraz uczestnictwa w ruchu drogowym, a także przybliżenie przepisów prawa związanych z tym obszarem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA