Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Hulaj dusza, seniorze!

27-11-2019 21:39 | Autor: Irena Karpowicz i Magda Dąbrowska
Zorganizowany dla seniorów czwarty Ursynowski Bal Przebierańców potwierdził, że seniorzy potrafią się wspaniale bawić. Tegoroczny bal odbył się pod hasłem ,, Epoki historyczne” . Pomysłowość, kreatywność, a w tym znajomość historii i epok potwierdziły, że każdy temat jest dobry, chęć zabawy jest silniejsza od daty urodzenia, a wiek nie przeszkadza w zabawie, jeśli chce się korzystać z życia.

To kolejny już bal urządzony przez Fundację „Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Ten odbył się w ramach projektu „Być na chodzie” i był współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów.

Do tańca grał zespół Quantes, który wspaniale znał potrzeby i ulubione melodie seniorów. Czy to był twist, samba, tango czy rumba, parkiet pozostawał zapełniony. Były też konkursy tańca i na najciekawszy strój, no i oczywiście nagrody.

Bal oficjalnie otworzyli wiceburmistrz Jakub Berent wraz z organizatorkami Magdą Dąbrowska i Ireną Karpowicz oraz Michał Matejka - przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów, a także Karolina Zdrodowska, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy. W balu uczestniczyli również wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i Kierownik UCSiR Paweł Palusiński .

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. Najciekawsze stroje, które tworzyli sami seniorzy – jak np. stroje królów z pięknymi kryzami, czy strój Jagny – zostały nagrodzone książkami. Nagrody książkowe otrzymali również uczestnicy konkursu tańca. Do końca balu można było podziwiać energię, swobodę ruchu, wytrzymałość, szyk, zwinność i lekkość. Można było w tych tańcach zobaczyć niezwykłość chwili ludzi młodych duchem. Pięknie przygotowana sala i okrągłe stoły, krzesła w białych pokrowcach, pyszne jedzenie to zasługa Firmy POTRIS. Kolorowe światła w połączeniu z grupą wiekową w strojach z epok historycznych tworzyły cudowny klimat. Gośćmi balu była trójka Białorusinów związana z Muzeum im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Skokach.

Wszystkim wspaniałym uczestnikom balu dziękujemy za piękne przebrania, za cudowną atmosferę, za wspólną zabawę i za to, że kolejny raz pokazaliśmy, iż potrafimy, chcemy i jesteśmy pełni zapału i energii do działania. Władzom Dzielnicy Ursynów bardzo dziękujemy za wsparcie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA