Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Harmonogram konkursów o unijne dofinansowanie

04-12-2019 20:41 | Autor: red.
Co przyniesie 2020 rok na Mazowszu? Duże wsparcie dla projektów społeczno-edukacyjnych, a także kolejne fundusze na działania niskoemisyjne. Dostępne będą również środki na informatyzację administracji i zasobów kultury oraz ochronę zabytków. Takie są główne założenia harmonogramu konkursów o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przyjętego przez Zarząd Województwa.

Cztery lata od startu pierwszych konkursów o unijne dofinansowanie z programu regionalnego na całym Mazowszu realizowanych jest już ponad 3 tysiące projektów. Są to inwestycje z zakresu e-usług, wyposażenia szpitali w specjalistyczny sprzęt, budowy i przebudowy dróg, ścieżek rowerowych, rozwoju transportu, zwiększania efektywności energetycznej budynków, kultury, rewitalizacji, gospodarki odpadami, a także działań społeczno-edukacyjnych. Z pomocy finansowej korzystają również przedsiębiorcy, zwłaszcza reprezentujący mikro, małe i średnie firmy. Rok 2020 przyniesie kolejne możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na Mazowszu. W planach jest 13 konkursów, których dofinansowanie wyniesie ponad 140 mln zł.

Co przyniesie 2020 rok?

W pierwszej połowie przyszłego roku rozpoczną się konkursy dotyczące rozwoju współpracy szkół z rynkiem pracy, edukacji przedszkolnej, a także wsparcia osób niesamodzielnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wtedy również będzie możliwość skorzystania z pomocy w tworzeniu miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Harmonogram uwzględnia również nabory dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej i ochrony zabytków. Końcówka roku dedykowana będzie natomiast działaniom społecznym na Mazowszu.

Jakie jeszcze możliwości będą dla Warszawy i okolic?

Oprócz konkursów dostępnych dla wszystkich podmiotów z Mazowsza, planowane są również nabory wniosków dedykowane wyłącznie Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym realizowanym na terenie Warszawy i 39 okolicznych gmin. Urzędy oraz instytucje kultury będą mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów z zakresu informatyzacji. Dostępne będą środki na budowę ścieżek rowerowych. W planach na przyszły rok są również konkursy o wsparcie w tworzeniu miejsc opieki nad dziećmi oraz doradztwa zawodowego dla uczniów.

Jakie są wciąż aktualne konkursy?

Cały czas dostępne są fundusze w ramach tegorocznych konkursów. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych. Są także środki na wdrożenia na rynek nowych produktów lub usług opracowanych w wyniku badań. Instytucje naukowe mogą natomiast aplikować o wsparcie w utworzeniu zaplecza niezbędnego do prowadzenia badań dla potrzeb gospodarki. Konkurs dedykowany jest projektom wpisanym do Kontraktu Terytorialnego Województwa Mazowieckiego.

Gdzie szukać informacji?

Informacje o aktualnych i planowanych konkursach o unijne dofinansowanie dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Zapraszamy również do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, tel.: 22 542 27 11, 22 542 20 38, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail: punkt_kontaktowy@mazowia.eu.

Nie zwlekaj i już dziś złóż wniosek o dofinansowanie.

Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

Artykuł współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA