Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Harcownik wciąż ma sukcesy

29-05-2018 22:31 | Autor: Marek Czapliński
W ostatnią sobotę maja rozegrany został kolejny turniej finałowy Mistrzostw Warszawy w badmintonie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem rozgrywki dotyczyły kategorii najmłodszej - U-11, oraz Juniorów -U-19.

Swój wysoki poziom potwierdził zawodnik działającego na Ursynowie Środowiskowego Klubu Badmintonowego "Harcownik" – ALEKSANDER DZWONNIK. Zdobył złoty medal w grze podwójnej chłopców, grając w parze z partnerem z kadry wojewódzkiej juniorów Łukaszem Zwierzchowskim z UKSB "Milenium" (obaj na fotografii obok - Aleksander Dzwonnik jest ubrany w czerwoną koszulkę i granatowe spodenki)

Był także szalenie blisko zdobycia drugiego złota - w grze pojedynczej. Po zaciętym meczu przegrał dopiero w trzecim - decydującym secie, po przedłużeniu, wynikiem 21:23, mając wcześniej 2 lotki meczowe dla siebie.

A w tym finale spotkał się... ze swoim partnerem deblowym. Ponieważ w ostatnich miesiącach w większości wzajemnych pojedynków to jednak nie nasz zawodnik bywał górą, taki wynik mimo wszystko cieszy.

Obaj gracze reprezentują zresztą wysoki poziom, w rankingu juniorów będąc aktualnie w połowie II dziesiątki kraju. Tyle że kategoria ta, to roczniki 2000 i 2001, a obaj są z rocznika młodszego - 2001. W swoim roczniku są już w pierwszej dziesiątce rankingu.

Natomiast podwójne Mistrzostwo Warszawy - w singlu i w mikście - dała radę wywalczyć kadrowiczka Polski, mieszkanka Ursynowa PAULINA HANKIEWICZ. Trenuje ona na co dzień w ursynowskiej grupie białołęckiego klubu ABRM. Mówiąc szczerze, raczej należało się tego podwójnego złota spodziewać i to jakakolwiek jej porażka byłaby tu sensacją. Jednak Paulina potwierdziła swoją wysoką renomę jako członkini reprezentacji Polski juniorów i dwa złote medale zasłużenie powędrowały do jej domu na Kabatach.

W kategorii juniorów zawody rozgrywane były w pięciu rodzajach gier, a regulaminowo zawodnik/zawodniczka może startować tylko w dwóch z nich - na trzy dla niego/niej dostępne. Natomiast w kategorii najmłodszej - U-11 zawody prowadzone były tylko w grach pojedynczych. I tutaj sukces odnieśli także mieszkańcy Ursynowa i to sukces dosyć spektakularny. Finał singla chłopców był bowiem wewnętrzną rozgrywką rodziny Gorajów. Mistrzostwo Warszawy zdobył młodszy FRANEK GORAJ, tytuł wicemistrza pozostawiając starszemu JANKOWI GORAJOWI (obaj należą do ursynowskiej grupy klubu ABRM). Tu należą się duże gratulacje dla ich ojca. Nie był on nigdy zawodnikiem, a z badmintonem związał się początkowo jako amator klika lat temu, ostatnio zaś również działa coraz szerzej jako organizator zajęć i instruktor. W tym również dla swoich synów. I to trzech, bo najmłodszy Piotr wprawdzie w turnieju grał, ale na etapie 1/8 finału jeszcze nie mógł dać sobie rady ze starszymi przeciwnikami.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.