Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Harcownik wciąż ma sukcesy

29-05-2018 22:31 | Autor: Marek Czapliński
W ostatnią sobotę maja rozegrany został kolejny turniej finałowy Mistrzostw Warszawy w badmintonie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem rozgrywki dotyczyły kategorii najmłodszej - U-11, oraz Juniorów -U-19.

Swój wysoki poziom potwierdził zawodnik działającego na Ursynowie Środowiskowego Klubu Badmintonowego "Harcownik" – ALEKSANDER DZWONNIK. Zdobył złoty medal w grze podwójnej chłopców, grając w parze z partnerem z kadry wojewódzkiej juniorów Łukaszem Zwierzchowskim z UKSB "Milenium" (obaj na fotografii obok - Aleksander Dzwonnik jest ubrany w czerwoną koszulkę i granatowe spodenki)

Był także szalenie blisko zdobycia drugiego złota - w grze pojedynczej. Po zaciętym meczu przegrał dopiero w trzecim - decydującym secie, po przedłużeniu, wynikiem 21:23, mając wcześniej 2 lotki meczowe dla siebie.

A w tym finale spotkał się... ze swoim partnerem deblowym. Ponieważ w ostatnich miesiącach w większości wzajemnych pojedynków to jednak nie nasz zawodnik bywał górą, taki wynik mimo wszystko cieszy.

Obaj gracze reprezentują zresztą wysoki poziom, w rankingu juniorów będąc aktualnie w połowie II dziesiątki kraju. Tyle że kategoria ta, to roczniki 2000 i 2001, a obaj są z rocznika młodszego - 2001. W swoim roczniku są już w pierwszej dziesiątce rankingu.

Natomiast podwójne Mistrzostwo Warszawy - w singlu i w mikście - dała radę wywalczyć kadrowiczka Polski, mieszkanka Ursynowa PAULINA HANKIEWICZ. Trenuje ona na co dzień w ursynowskiej grupie białołęckiego klubu ABRM. Mówiąc szczerze, raczej należało się tego podwójnego złota spodziewać i to jakakolwiek jej porażka byłaby tu sensacją. Jednak Paulina potwierdziła swoją wysoką renomę jako członkini reprezentacji Polski juniorów i dwa złote medale zasłużenie powędrowały do jej domu na Kabatach.

W kategorii juniorów zawody rozgrywane były w pięciu rodzajach gier, a regulaminowo zawodnik/zawodniczka może startować tylko w dwóch z nich - na trzy dla niego/niej dostępne. Natomiast w kategorii najmłodszej - U-11 zawody prowadzone były tylko w grach pojedynczych. I tutaj sukces odnieśli także mieszkańcy Ursynowa i to sukces dosyć spektakularny. Finał singla chłopców był bowiem wewnętrzną rozgrywką rodziny Gorajów. Mistrzostwo Warszawy zdobył młodszy FRANEK GORAJ, tytuł wicemistrza pozostawiając starszemu JANKOWI GORAJOWI (obaj należą do ursynowskiej grupy klubu ABRM). Tu należą się duże gratulacje dla ich ojca. Nie był on nigdy zawodnikiem, a z badmintonem związał się początkowo jako amator klika lat temu, ostatnio zaś również działa coraz szerzej jako organizator zajęć i instruktor. W tym również dla swoich synów. I to trzech, bo najmłodszy Piotr wprawdzie w turnieju grał, ale na etapie 1/8 finału jeszcze nie mógł dać sobie rady ze starszymi przeciwnikami.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.