Artyści wystąpią 15 lipca o godzinie 19:00 w składzie: Grażyna Auguścik - wokal, Kuba Stankiewicz - fortepian, Tomasz Wendt - saksofon, Wojciech Pulcyn - kontrabas, Sebastian Frankiewicz - perkusja.
Grupa zaprezentuje program The Music of Victor Young poświęcony słynnemu amerykańskiemu kompozytorowi o polskich korzeniach. Victor Young - muzyk urodzony w Chicago po śmierci matki emigrantki z Polski przyjechał Warszawy, gdzie ukończył konserwatorium. Następnie, debiutował jako skrzypek w Filharmonii Warszawskiej. W Polsce używał nazwiska Wiktor Jung. Odmienił oblicze amerykańskiego jazzu. Jego kompozycje wykonywały takie gwiazdy jak: Nat King Cole, Charlie Parker, Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, Miles Davis, czy Stan Getz.
Dama polskiego jazzu o międzynarodowej renomie i kwartet wybitnego pianisty należącego do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych wystąpią z programem przypominającym utwory z dorobku Victora Younga.
Grażyna Auguścik to nie tylko renomowana wokalistka, ale też aranżerka, kompozytorka, producentka i liderka własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków jest zgodnie uznana za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty Sunrise Sunset w 1988 roku trafiła do Berklee College of Music w Bostonie (dyplom ukończenia szkoły otrzymała z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau). Koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach i jazzowych nagraniowych. Wyprodukowała i wydała do tej pory 19 płyt solowych, spośród których 11 we własnej firmie nagraniowej.
Kuba Stankiewicz - znakomity muzyk, kompozytor należący od lat do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych swą karierę rozpoczął w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Grał w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu). Został wyróżniony nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. W USA współpracował z orkiestrą legendarnego klarnecisty Artiego Shawa. Po powrocie do kraju założył kwartet (z Henrykiem Miśkiewiczem, Adamem Cegielskim oraz Cezarym Konradem). Pod koniec lat 90. Nagrał album „Ulice wielkich miast” z opracowaniami piosenek Agnieszki Osieckiej. Kilka lat później stworzył Chopin Songbook. W roku 2012 nagrał płytę solową z interpretacjami muzyki filmowej Wojciecha Kilara.