Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Grali i zbierali dla Julka!

08-01-2020 20:08 | Autor: red.
W święto Trzech Króli w hali pneumatycznej przy Koncertowej 4 odbyło się wielkie wydarzenie charytatywne dla 9-letniego Julka, zawodnika Barça Academy Warszawa. Chłopiec – jak w grudniu zeszłego roku dowiedzieli się jego rodzice – cierpi na glejaka mózgu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społecznemu organizatorom udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Julek to uczeń ursynowskiej Szkoły Podstawowej nr 343. Na codzień reprezentuje też akademię FC Barcelona w Polsce, która 6 stycznia, m. in. wspólnie z Dzielnicą Ursynów, zorganizowała dla niego turniej charytatywny, kiermasz kulinarny i licytację. W rywalizacji sportowej udział wzięły zespoły z Centrum Ursynów Barça Academy, reprezentanci ursynowskich szkół, drużyna „Przyjaciół Julka” i zespoły kilku warszawskich klubów.

Po zakończonym turnieju znani dziennikarze sportowi w osobach Mateusza Borka, Romana Kołtonia i Michała Zawackiego przeprowadzili wielką licytację, podczas której sprzedano koszulki i gadżety z podpisami m. in. Roberta Lewandowskiego, legendy AC Milan Ruuda Gullita, Jakuba Błaszczykowskiego czy Łukasza Fabiańskiego. Zebrać udało się ok. 60 tysięcy złotych, a kolejne przedmioty i usługi zostaną przekazane na licytację za pośrednictwem portalu Facebook na grupie „Licytacja dla Julka”. Wszystkie środki powędrują do fundacji Się Pomaga, która oferuje możliwość pomocy młodemu piłkarzowi internetowo pod adresem www.siepomaga.pl/julian. Tam – dzięki hojności internautów – uzbierano już 360 tysięcy złotych. Na leczenie Julka potrzeba znacznie więcej, dlatego cały czas na stronie Fundacji można włączyć się do pomocy.

– Razem możemy zrobić naprawdę wiele. Doskonale wiem, że takie zbiórki dużo dają i mam nadzieję, że Julek będzie miał dzięki nam szansę na zdrowie – powiedziała, podsumowując całe wydarzenie, znana polska aktorka Joanna Moro, również obecna w poniedziałkowy poranek przy ul. Koncertowej.

Event zakończył się sukcesem dzięki dużemu zaangażowaniu społecznemu środowiska sportowego, medialnego i oświatowego. Połączenie sił w szczytnym celu skutkowało organizacją wydarzenia, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA