Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-3°
-8°

Gorączka sobotnich nocy na Ursynowie

04-10-2017 21:43 | Autor: red.
Letnie potańcówki plenerowe na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń na Ursynowie. Nie trzeba być zawodowym tancerzem, by świetnie bawić się podczas plenerowych imprez w parkach miejskich. Taniec na świeżym powietrzu to bardzo popularna forma letniej aktywności. To również świetna okazja do integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej.

Dzielnica organizuje taneczne imprezy od 2015 roku. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Tegoroczne lato było rekordowe, z okazji jubileuszu 40-lecia Ursynowa Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizował aż dziewięć potańcówek w różnych lokalizacjach! 

Mieszkańcy wykorzystywali parkiet taneczny w 100%. Na większości potańcówek frekwencja była oszałamiająca. Szczególnie te potańcówki, które odbyły się w pierwszej części lata były okazją do fantastycznej zabawy. W sierpniu pogoda byłą kapryśna, ale nie zniechęciło to miłośników tańca na świeżym powietrzu. Parkiet zawsze był pełen tancerzy w każdym wieku, którzy chętnie brali udział w lekcjach cha-cha-cha, jive'a, walca, zumby, a nawet tanga, a potem nabyte umiejętności doskonalili w praktyce.

Imprezom towarzyszyło wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi bawili się podczas mini disco, były bańki mydlane, dmuchane zamki i wata cukrowa oraz wybijanie okolicznościowych monet. Najwytrwalsi i najlepsi tancerze obdarowywani byli nagrodami. W przerwie można było odpoczywać na leżakach, skosztować zimnych napojów, letnich przysmaków lub zrobić sobie zdjęcie na tle pamiątkowej ramki. Mieszkańcy fotografowali się ponad 800 razy! Nie zabrakło wyjątkowych okazji do świętowania: urodzin, rocznicy ślubu, bawiła się z nami również para młoda!

„Kiedy dwa lata temu zorganizowaliśmy potańcówki po raz pierwszy, spodziewaliśmy się, że ten rodzaj zabawy i integracji sąsiedzkiej spodoba się mieszkańcom Ursynowa. Ale popularność potańcówek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim za świetną zabawę i za wspaniałą atmosferę podczas naszych imprez. Do zobaczenia na parkiecie tanecznym już za rok!” – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?