Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

14°
11°

Gorączka sobotnich nocy na Ursynowie

04-10-2017 21:43 | Autor: red.
Letnie potańcówki plenerowe na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń na Ursynowie. Nie trzeba być zawodowym tancerzem, by świetnie bawić się podczas plenerowych imprez w parkach miejskich. Taniec na świeżym powietrzu to bardzo popularna forma letniej aktywności. To również świetna okazja do integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej.

Dzielnica organizuje taneczne imprezy od 2015 roku. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Tegoroczne lato było rekordowe, z okazji jubileuszu 40-lecia Ursynowa Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizował aż dziewięć potańcówek w różnych lokalizacjach! 

Mieszkańcy wykorzystywali parkiet taneczny w 100%. Na większości potańcówek frekwencja była oszałamiająca. Szczególnie te potańcówki, które odbyły się w pierwszej części lata były okazją do fantastycznej zabawy. W sierpniu pogoda byłą kapryśna, ale nie zniechęciło to miłośników tańca na świeżym powietrzu. Parkiet zawsze był pełen tancerzy w każdym wieku, którzy chętnie brali udział w lekcjach cha-cha-cha, jive'a, walca, zumby, a nawet tanga, a potem nabyte umiejętności doskonalili w praktyce.

Imprezom towarzyszyło wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi bawili się podczas mini disco, były bańki mydlane, dmuchane zamki i wata cukrowa oraz wybijanie okolicznościowych monet. Najwytrwalsi i najlepsi tancerze obdarowywani byli nagrodami. W przerwie można było odpoczywać na leżakach, skosztować zimnych napojów, letnich przysmaków lub zrobić sobie zdjęcie na tle pamiątkowej ramki. Mieszkańcy fotografowali się ponad 800 razy! Nie zabrakło wyjątkowych okazji do świętowania: urodzin, rocznicy ślubu, bawiła się z nami również para młoda!

„Kiedy dwa lata temu zorganizowaliśmy potańcówki po raz pierwszy, spodziewaliśmy się, że ten rodzaj zabawy i integracji sąsiedzkiej spodoba się mieszkańcom Ursynowa. Ale popularność potańcówek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim za świetną zabawę i za wspaniałą atmosferę podczas naszych imprez. Do zobaczenia na parkiecie tanecznym już za rok!” – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

Jaki będzie nowy Dzielnicowy Ośrodek Kultury? Rozmawiamy z Beatą Rusinowską, nowym dyrektorem DOK Ursynów przy Kajakowej.
Konkurs architektoniczny na kompleks oświatowy przy ul. Zaruby rozstrzygnięty Wiadomo jak będzie wyglądała szkoła podstawowa i przedszkole przy ul. Zaruby na Ursynowie. W środę (18 października) ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję tego kompleksu oświatowego.
Jaki budżet w 2018? Na sesji Rady Dzielnicy Ursynów we wtorek 17 października poznaliśmy szczegóły dotyczące budżetu dzielnicowego na przyszły rok. Wydatki budżetu ujęte w przedstawionym projekcie wynoszą ogółem 465,3 mln, tj. najwięcej w historii Ursynowa. Jest to o ponad 137 mln więcej niż w 2015 roku, czyli na początku obecnej kadencji.
Chcemy pediatrii w Szpitalu Południowym! Opublikowany w dniu 8 czerwca br. w mediach internetowych apel ursynowianki Katarzyny Kwiecińskiej - Otachel o podpisywanie petycji w sprawie utworzenia oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym na Ursynowie uzyskuje rosnące poparcie mieszkańców. Podczas XL Sesji Rady Dzielnicy Ursynów radni jednogłośnie poparli apel w sprawie oddziału pediatrycznego.