Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
12°

Gorączka sobotnich nocy na Ursynowie

04-10-2017 21:43 | Autor: red.
Letnie potańcówki plenerowe na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń na Ursynowie. Nie trzeba być zawodowym tancerzem, by świetnie bawić się podczas plenerowych imprez w parkach miejskich. Taniec na świeżym powietrzu to bardzo popularna forma letniej aktywności. To również świetna okazja do integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej.

Dzielnica organizuje taneczne imprezy od 2015 roku. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Tegoroczne lato było rekordowe, z okazji jubileuszu 40-lecia Ursynowa Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizował aż dziewięć potańcówek w różnych lokalizacjach! 

Mieszkańcy wykorzystywali parkiet taneczny w 100%. Na większości potańcówek frekwencja była oszałamiająca. Szczególnie te potańcówki, które odbyły się w pierwszej części lata były okazją do fantastycznej zabawy. W sierpniu pogoda byłą kapryśna, ale nie zniechęciło to miłośników tańca na świeżym powietrzu. Parkiet zawsze był pełen tancerzy w każdym wieku, którzy chętnie brali udział w lekcjach cha-cha-cha, jive'a, walca, zumby, a nawet tanga, a potem nabyte umiejętności doskonalili w praktyce.

Imprezom towarzyszyło wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi bawili się podczas mini disco, były bańki mydlane, dmuchane zamki i wata cukrowa oraz wybijanie okolicznościowych monet. Najwytrwalsi i najlepsi tancerze obdarowywani byli nagrodami. W przerwie można było odpoczywać na leżakach, skosztować zimnych napojów, letnich przysmaków lub zrobić sobie zdjęcie na tle pamiątkowej ramki. Mieszkańcy fotografowali się ponad 800 razy! Nie zabrakło wyjątkowych okazji do świętowania: urodzin, rocznicy ślubu, bawiła się z nami również para młoda!

„Kiedy dwa lata temu zorganizowaliśmy potańcówki po raz pierwszy, spodziewaliśmy się, że ten rodzaj zabawy i integracji sąsiedzkiej spodoba się mieszkańcom Ursynowa. Ale popularność potańcówek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim za świetną zabawę i za wspaniałą atmosferę podczas naszych imprez. Do zobaczenia na parkiecie tanecznym już za rok!” – mówi zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.