Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

GAMOŃ PLUS

25-04-2018 21:55 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Jak rząd zażegna protest w Sejmie?

Pan Premier kłopot chce mieć z głowy.

- Niech najbogatszych dziś obejmie

Podatek Solidarnościowy!

 

Jednym zabierze jak Janosik,

Wszak rozbójnicze zna metody,

Tym najbiedniejszym rzuci grosik,

Jeszcze zostanie na nagrody.

 

I to jest sposób! Lecz dlaczego

Jednorazowo grać tę rolę?

Uczmy tych zasad od małego!

Wdrażajmy pomysł w każdej szkole!

 

Panie Premierze! Wrzuć na luz!

I wprowadź program Gamoń plus.

 

Niech część swych piątek odda kujon

I prymus co jest chlubą szkoły,

Nieukom, którzy wagarują,

Żeby mnożyły się matoły.

 

Tym, co mierzyli zbyt wysoko,

Obetnie się emerytury,

Dołoży leniom, obibokom

I zwolennikom dyktatury!

 

Bo rzecz do tego się sprowadza,

By wleźć na szczyt po cudzych plecach,

Byle głosować jak chce władza,

A rząd w rewanżu coś obieca.

 

© MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

Teraz także na Facebooku

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.