Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

GAMOŃ PLUS

25-04-2018 21:55 | Autor: Wojciech Dąbrowski
.

Jak rząd zażegna protest w Sejmie?

Pan Premier kłopot chce mieć z głowy.

- Niech najbogatszych dziś obejmie

Podatek Solidarnościowy!

 

Jednym zabierze jak Janosik,

Wszak rozbójnicze zna metody,

Tym najbiedniejszym rzuci grosik,

Jeszcze zostanie na nagrody.

 

I to jest sposób! Lecz dlaczego

Jednorazowo grać tę rolę?

Uczmy tych zasad od małego!

Wdrażajmy pomysł w każdej szkole!

 

Panie Premierze! Wrzuć na luz!

I wprowadź program Gamoń plus.

 

Niech część swych piątek odda kujon

I prymus co jest chlubą szkoły,

Nieukom, którzy wagarują,

Żeby mnożyły się matoły.

 

Tym, co mierzyli zbyt wysoko,

Obetnie się emerytury,

Dołoży leniom, obibokom

I zwolennikom dyktatury!

 

Bo rzecz do tego się sprowadza,

By wleźć na szczyt po cudzych plecach,

Byle głosować jak chce władza,

A rząd w rewanżu coś obieca.

 

© MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

Teraz także na Facebooku

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.