Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Galerię zalewa woda, mieszkańców – krew

06-02-2019 21:31 | Autor: red.
Charakterystyczny budynek Galerii Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 36 powstał w latach 1999-2001 dla potrzeb spółdzielni mieszkaniowej Przy Metrze i swoimi 18 piętrami służy przede wszystkim do celów mieszkaniowych, ale na dwóch najniższych kondygnacjach naziemnych mieszczą się placówki komercyjne.

I właśnie tam pojawiły się parę tygodni temu poważne przecieki ze stropu, co zmusiło gospodarzy obiektu do prowizorycznych zabezpieczeń. Nowa izolacja ma być zainstalowana dopiero po dokładnym zbadaniu przyczyn. Jak widać, konstrukcja budynku nie jest doskonała i wymaga poprawek. A warto przypomnieć, że gdy gmach z Galerią powstawał, rozważano nawet ulokowanie tam – o krok od stacji metra Natolin – ursynowskiego ratusza.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.