Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Galerię zalewa woda, mieszkańców – krew

06-02-2019 21:31 | Autor: red.
Charakterystyczny budynek Galerii Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 36 powstał w latach 1999-2001 dla potrzeb spółdzielni mieszkaniowej Przy Metrze i swoimi 18 piętrami służy przede wszystkim do celów mieszkaniowych, ale na dwóch najniższych kondygnacjach naziemnych mieszczą się placówki komercyjne.

I właśnie tam pojawiły się parę tygodni temu poważne przecieki ze stropu, co zmusiło gospodarzy obiektu do prowizorycznych zabezpieczeń. Nowa izolacja ma być zainstalowana dopiero po dokładnym zbadaniu przyczyn. Jak widać, konstrukcja budynku nie jest doskonała i wymaga poprawek. A warto przypomnieć, że gdy gmach z Galerią powstawał, rozważano nawet ulokowanie tam – o krok od stacji metra Natolin – ursynowskiego ratusza.

Wróć

Inne artykuły

Koniec wysypiska na Surowieckiego Jednym z czołowych tematów naszej okolicy jest stan bieżący oraz niepewna przyszłość dawnego bazarku „za Megasamem”. Niestety, po opuszczeniu terenu przez kupców, popadł on w kompletną ruinę. Plac zaczął być wykorzystywany jako wysypisko, parking dla wraków samochodów lub strefa przeładunkowa dla śmieciarek.
Czas atrakcyjnych majówek Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Dzielnica dba o boiska W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.
W sobotę oddaj krew! W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w godz. 9.00 – 14.00, odbędzie się kolejna zbiórka krwi pn. „Twoja decyzja, czyjeś życie”. Krwiobus będzie czekał na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.