Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Fundusze europejskie na integrację społeczną

02-10-2019 22:04 | Autor: red.
Mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na różne formy wsparcia. Jedną z nich jest udział w projektach dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Do 21 października potrwa konkurs o unijne dotacje na działania zwiększające szanse na zatrudnienie osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządy, ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, czy też na przykład instytucje rynku pracy.

Konkurs na wsparcie osób wykluczonych

Celem konkursu jest wsparcie projektów dotyczących integracji społecznej i aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Na takie działania przeznaczona jest kwota ponad 36,8 mln zł z programu regionalnego oraz z budżetu państwa. Dla uczestników projektów przewidziana jest kompleksowa pomoc. Zaczynając od diagnozy indywidualnych potrzeb i możliwości poprzez wzmocnienie własnych kompetencji, możliwość powrotu do życia społecznego, w tym na rynek pracy. Nie zapomniano też o edukacji i podniesieniu kwalifikacji zawodowych oraz o wsparciu w zakresie zdrowia.

Do udziału w projektach zapraszane będą osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej, osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą, rodziny mające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, a także osoby z niepełnosprawnością. Z pomocy skorzystają również osoby bezdomne, nieletnie wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania przestępczości, a także osoby odbywające kary pozbawienia wolności w formie dozoru elektronicznego.

Kto może ubiegać się o unijne dofinansowanie?

Wnioski o dofinansowanie (wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0.), mogą składać mazowieckie samorządy, urzędy administracji publicznej, jednostki budżetowe, instytucje rynku pracy, jednostki zatrudnienia socjalnego, jak również jednostki organizacyjne pomocy społecznej (jops). Konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych potrwa do 21 października 2019 r. Pula dostępnych środków przekracza 36 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania wyniesie:

- dla projektów OPS i PCPR 80% (tylko UE),

- dla pozostałych projektów 95% (80% UE + 15% BP).   

Gdzie szukać informacji?

Informacje o konkursach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, tel.: 22 542 27 11, 22 542 20 38, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail: punkt_kontaktowy@mazowia.eu oraz w Lokalnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.

Nie zwlekaj, już dziś weź udział w bezpłatnych szkoleniach i złóż wniosek o dofinansowanie. Fundusze z RPO WM są w Twoim zasięgu!

Artykuł współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA