Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Finisaż - Międzypokoleniowy projekt sąsiedzki

06-03-2019 21:52 | Autor: Marzena Zientara
Serdecznie zapraszamy na Finisaż „Międzypokoleniowego Projektu Sąsiedzkiego Zielony Ursynów wczoraj i dziś”, w sobotę 9 marca o godz. 16.00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów - Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej 12 b.

Mamy przyjemność podsumować projekt, który rozpoczął się w listopadzie 2018 roku i który zintegrował wielu młodszych i starszych mieszkańców Zielonego Ursynowa. Wzmocnił więzi sąsiedzkie wokół historii i okolicy, w której żyją, zachował pamięć o miejscach, które odchodzą w zapomnienie. Dzięki projektowi udało się nawiązać relacje międzypokoleniowe młodzi – seniorzy.

Po wernisażu, który miał miejsce 17 listopada spłynęło do nas wiele kolejnych, ciekawych fotografii sprzed lat, którymi chcielibyśmy podzielić się z państwem na zakończenie tego wyjątkowego projektu. Podczas finisażu obejrzymy prezentację multimedialną, posłuchamy wykładów:

- Małgorzaty Jaszczołt pt. ,,Zapamiętane z Zielonego Ursynowa – będzie to relacja z badań etnograficznych przeprowadzonych na tym terenie i sfinansowanych przez m. st. Warszawa,

- Tomasza Ziemskiego o historii okolic Ursynowa i dawnych wsi (Pyry, Grabów, Krasnowola i inne),

- Krzysztofa Zembowicza o historii folwarku Grabówek.

Podczas finisażu odbędzie się koncert Jolanty Kuli - mieszkanki Zielonego Ursynowa, która dla zgromadzonej publiczności zagra na pile.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA