Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Finał zbiórki PrzytulMisiów

03-10-2018 23:18 | Autor: red.
W poniedziałek, 1 października, na boisku Szkoły Podstawowej nr 330 przy ul. Mandarynki 1 odbył się finał zbiórki #PrzytulMisiów – maskotek, wspierających dzieci, którym pomocy udzielać będą zespoły ratownictwa medycznego. Misie są niezastąpionym wsparciem psychologicznym, gdyż pozwalają dziecku choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, łagodzą ich ból oraz uraz psychiczny wywołany dramatycznym przeżyciem.

Maskotki podarowane przez mieszkańców Warszawy ofiarowane zostaną każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, które przewożone będą ambulansami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” z Ursynowa.

Burmistrz Robert Kempa, Karolina Mioduszewska Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Pomocy Rodzinie oraz Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie podziękowali serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

– Przez ponad miesiąc nasi mieszkańcy przynosili do urzędu misie w ramach akcji #PrzytulMiś. Misie trafią zgodnie z założeniami akcji do dzieci przewożonych ambulansami  Dziękuję wszystkim którzy pomogli zebrać potrzebne maskotki – a dzięki zaangażowaniu ursynowian zebraliśmy ich ponad 1000 – mówi burmistrz Robert Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.