Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Finał zbiórki PrzytulMisiów

03-10-2018 23:18 | Autor: red.
W poniedziałek, 1 października, na boisku Szkoły Podstawowej nr 330 przy ul. Mandarynki 1 odbył się finał zbiórki #PrzytulMisiów – maskotek, wspierających dzieci, którym pomocy udzielać będą zespoły ratownictwa medycznego. Misie są niezastąpionym wsparciem psychologicznym, gdyż pozwalają dziecku choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, łagodzą ich ból oraz uraz psychiczny wywołany dramatycznym przeżyciem.

Maskotki podarowane przez mieszkańców Warszawy ofiarowane zostaną każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku, które przewożone będą ambulansami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” z Ursynowa.

Burmistrz Robert Kempa, Karolina Mioduszewska Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Pomocy Rodzinie oraz Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie podziękowali serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

– Przez ponad miesiąc nasi mieszkańcy przynosili do urzędu misie w ramach akcji #PrzytulMiś. Misie trafią zgodnie z założeniami akcji do dzieci przewożonych ambulansami  Dziękuję wszystkim którzy pomogli zebrać potrzebne maskotki – a dzięki zaangażowaniu ursynowian zebraliśmy ich ponad 1000 – mówi burmistrz Robert Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem Warszawy – po raz szósty Zdobywczynię czwartego w karierze tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem Anitę Włodarczyk ogłoszono w Arenie Ursynów najlepszą sportsmenką Warszawy w 2018 roku.
Wznowienie robót na ul. Rosoła Informujemy, że w dniu 21 lutego (czwartek) następuje wznowienie robót budowlanych na ul. Rosoła na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Wąwozowa. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane miejsca parkingowe po zachodniej stronie ulicy. W czasie przebudowy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się z tabliczką o możliwości odholowania parkujących pojazdów.
Bal jedyny w swoim rodzaju! Zgodnie z dzielnicową tradycją również w tym roku nie mogło zabraknąć Balu Karnawałowego dla Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w wtorek w ursynowskim ratuszu.
Uwaga na radar na Puławskiej Przy wjeździe na Ursynów od strony Piaseczna stoi fotoradar który już niedługo zostanie uruchomiony.