Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

17°
9°

Felix Vidler Mistrzem Polski w snookerze

19-09-2018 21:15 | Autor: red.
W sobotę 9 września w Klubie Billboard w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej do lat 18 w snookerze, w których zwyciężył Ursynowianin Felix Vidler, zostając Mistrzem Polski U18.

Felix zaczął swoja przygodę ze snookerem w 2012 roku, 6 lat temu, w Klinice Snookera na Ursynowie, gdzie jego zdolności zauważył trener Adam Polak. Pomału piął się do góry, jeżdżąc najpierw na turnieje ogólnopolskie PORS, gdzie zbierał punkty za każdym razem gdy dochodził do finałów, wkrótce potem znalazł się w kadrze juniorów Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego, z którą reprezentował nasz kraj m.in. na Mistrzostwach Świata w Belgii w 2016 roku, gdzie doszedł do 2 rundy rozgrywek, po rozgrywkach grupowych. W 2017 wszedł do zacnego grona TOP 16 (16 najlepszych zawodników polskich), gdzie jest drugim najmłodszym snookerzystą i gdzie ma okazję grać z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Obecnie Felix trenuje w Akademii Snooker.Zone na Mokotowie, a przed nim intensywne przygotowania do kolejnych turniejów, m.in. Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się w Izraelu, i na które jest szansa że pojedzie. Życzymy kolejnych sukcesów i połamania kija!

Wróć

Inne artykuły

Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.
Rządzić dla dobra sąsiadów Rozmawiamy z radnym Kamilem Orłem z Projektu Ursynów.