Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Felix Vidler Mistrzem Polski w snookerze

19-09-2018 21:15 | Autor: red.
W sobotę 9 września w Klubie Billboard w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej do lat 18 w snookerze, w których zwyciężył Ursynowianin Felix Vidler, zostając Mistrzem Polski U18.

Felix zaczął swoja przygodę ze snookerem w 2012 roku, 6 lat temu, w Klinice Snookera na Ursynowie, gdzie jego zdolności zauważył trener Adam Polak. Pomału piął się do góry, jeżdżąc najpierw na turnieje ogólnopolskie PORS, gdzie zbierał punkty za każdym razem gdy dochodził do finałów, wkrótce potem znalazł się w kadrze juniorów Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego, z którą reprezentował nasz kraj m.in. na Mistrzostwach Świata w Belgii w 2016 roku, gdzie doszedł do 2 rundy rozgrywek, po rozgrywkach grupowych. W 2017 wszedł do zacnego grona TOP 16 (16 najlepszych zawodników polskich), gdzie jest drugim najmłodszym snookerzystą i gdzie ma okazję grać z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Obecnie Felix trenuje w Akademii Snooker.Zone na Mokotowie, a przed nim intensywne przygotowania do kolejnych turniejów, m.in. Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się w Izraelu, i na które jest szansa że pojedzie. Życzymy kolejnych sukcesów i połamania kija!

Wróć

Inne artykuły

Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Choinka w urzędzie i przed urzędem W czwartek (6 grudnia), w Mikołajki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony Al. KEN rozbłysła wielka, jedenastometrowa choinka oświetlona diodami LED.