Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Fałszywy funkcjonariusz

05-03-2019 19:26 | Autor: red.
Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 29-latka, podejrzanego o znieważenie oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Dariusz Z. siedzący jako pasażer osobowego volvo, w trakcie legitymowania jego kolegów wyszedł z auta i rzucił się na policjantów. Nie szczędził też obelg i wyzwisk podkreślając, że jest funkcjonariuszem BOR-u.

Około północy na ul. Batorego na Mokotowie mundurowi patrolujący rejon służbowy zauważyli volvo, w którym siedziało trzech mężczyzn. W związku z tym, że w pobliżu w przeszłości dochodziło do włamań do samochodów policjanci zdecydowali się ich wylegitymować.

W pojeździe siedziało trzech 29-latków. Podczas gdy funkcjonariusze wykonywali niezbędne czynności z tyłu auta z pojazdu nagle wysiadł jeden z mężczyzn i bez powodu zaczął wyzywać jednego z mundurowych twierdząc, że jest funkcjonariuszem BOR oraz, że może bezkarnie robić co mu się podoba. Następnie kopnął policjanta w nogę. Chwilę później Dariusz Z. został obezwładniony.

Cała trójka została doprowadzona do Komendy Policji na Malczewskiego. W trakcie czynności okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Tychach. Policjanci pobrali od niego oświadczenie o aktualnym miejscu pobytu następnie zwolnili go do domy. Pasażer siedzący z przodu został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast 29-letni agresor trafił do policyjnej celi. Przez cały czas nie szczędził obelg i wyzwisk kierowanych do policjantów. Teraz czekają go zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych, za co sąd może go skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA