Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

1°
-2°

Estetyczna Kopa Cwila

09-05-2018 22:31 | Autor: red.
Dzięki projektowi złożonemu do Budżetu Partycypacyjnego, jeden z symboli Ursynowa – Kopa Cwila, doczekała się prac estetyzujących.

Na zapomnianym czubku lokalnej góry ustawiono nową ławkę oraz dobudowano schody, a cały szczyt obsadzono trawą. Usunięte zostały betonowe płyty, pamiętające jeszcze czasy powstawania pierwszych bloków na Ursynowie. Zmiany te pozwalają mieszkańcom dzielnicy na swobodniejszy dostęp do szczytu i podziwianie panoramy okolicy, a z samego czubka Kopy uczyniły punkt reprezentacyjny.

Na zwycięski projekt, który umożliwił dzielnicy wykonanie opisanych prac, zagłosowało 1667 osób. Należy przypomnieć, że już w czerwcu odbędzie się głosowanie dotyczące nowych projektów, złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jeśli chcecie wpłynąć na wygląd dzielnicy i dokonać zmian, to zapoznajcie się z tymi projektami i nie zapomnijcie oddać na nie swojego głosu w czerwcu.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.