Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

27°
20°

Estetyczna Kopa Cwila

09-05-2018 22:31 | Autor: red.
Dzięki projektowi złożonemu do Budżetu Partycypacyjnego, jeden z symboli Ursynowa – Kopa Cwila, doczekała się prac estetyzujących.

Na zapomnianym czubku lokalnej góry ustawiono nową ławkę oraz dobudowano schody, a cały szczyt obsadzono trawą. Usunięte zostały betonowe płyty, pamiętające jeszcze czasy powstawania pierwszych bloków na Ursynowie. Zmiany te pozwalają mieszkańcom dzielnicy na swobodniejszy dostęp do szczytu i podziwianie panoramy okolicy, a z samego czubka Kopy uczyniły punkt reprezentacyjny.

Na zwycięski projekt, który umożliwił dzielnicy wykonanie opisanych prac, zagłosowało 1667 osób. Należy przypomnieć, że już w czerwcu odbędzie się głosowanie dotyczące nowych projektów, złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jeśli chcecie wpłynąć na wygląd dzielnicy i dokonać zmian, to zapoznajcie się z tymi projektami i nie zapomnijcie oddać na nie swojego głosu w czerwcu.

Wróć

Inne artykuły

Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie W Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Zarząd dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników Nieuczciwi przewoźnicy i kierowcy podszywający się pod warszawskie taksówki nie mogą czuć się bezkarnie. Stołeczny ratusz wspólnie ze służbami mundurowymi przeprowadził kolejne kontrole sprawdzające legalność wykonywania przewozu osób. W pierwszym półroczu kontrolerzy sprawdzili 1084 przewoźników.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
O SOLE MIO czyli „Muzycznego Lata na Ursynowie” ciąg dalszy W niedzielę (15.07) o godz. 19.00 Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na drugi koncert w ramach tegorocznego „Muzycznego Lata na Ursynowie”.  Plenerowe widowisko koncertowe O SOLE MIO będzie miał miejsce obok Urzędu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 – wstęp wolny.