Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Estetyczna Kopa Cwila

09-05-2018 22:31 | Autor: red.
Dzięki projektowi złożonemu do Budżetu Partycypacyjnego, jeden z symboli Ursynowa – Kopa Cwila, doczekała się prac estetyzujących.

Na zapomnianym czubku lokalnej góry ustawiono nową ławkę oraz dobudowano schody, a cały szczyt obsadzono trawą. Usunięte zostały betonowe płyty, pamiętające jeszcze czasy powstawania pierwszych bloków na Ursynowie. Zmiany te pozwalają mieszkańcom dzielnicy na swobodniejszy dostęp do szczytu i podziwianie panoramy okolicy, a z samego czubka Kopy uczyniły punkt reprezentacyjny.

Na zwycięski projekt, który umożliwił dzielnicy wykonanie opisanych prac, zagłosowało 1667 osób. Należy przypomnieć, że już w czerwcu odbędzie się głosowanie dotyczące nowych projektów, złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jeśli chcecie wpłynąć na wygląd dzielnicy i dokonać zmian, to zapoznajcie się z tymi projektami i nie zapomnijcie oddać na nie swojego głosu w czerwcu.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.