Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

20°
12°

Estetyczna Kopa Cwila

09-05-2018 22:31 | Autor: red.
Dzięki projektowi złożonemu do Budżetu Partycypacyjnego, jeden z symboli Ursynowa – Kopa Cwila, doczekała się prac estetyzujących.

Na zapomnianym czubku lokalnej góry ustawiono nową ławkę oraz dobudowano schody, a cały szczyt obsadzono trawą. Usunięte zostały betonowe płyty, pamiętające jeszcze czasy powstawania pierwszych bloków na Ursynowie. Zmiany te pozwalają mieszkańcom dzielnicy na swobodniejszy dostęp do szczytu i podziwianie panoramy okolicy, a z samego czubka Kopy uczyniły punkt reprezentacyjny.

Na zwycięski projekt, który umożliwił dzielnicy wykonanie opisanych prac, zagłosowało 1667 osób. Należy przypomnieć, że już w czerwcu odbędzie się głosowanie dotyczące nowych projektów, złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jeśli chcecie wpłynąć na wygląd dzielnicy i dokonać zmian, to zapoznajcie się z tymi projektami i nie zapomnijcie oddać na nie swojego głosu w czerwcu.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.