Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Estetyczna Kopa Cwila

09-05-2018 22:31 | Autor: red.
Dzięki projektowi złożonemu do Budżetu Partycypacyjnego, jeden z symboli Ursynowa – Kopa Cwila, doczekała się prac estetyzujących.

Na zapomnianym czubku lokalnej góry ustawiono nową ławkę oraz dobudowano schody, a cały szczyt obsadzono trawą. Usunięte zostały betonowe płyty, pamiętające jeszcze czasy powstawania pierwszych bloków na Ursynowie. Zmiany te pozwalają mieszkańcom dzielnicy na swobodniejszy dostęp do szczytu i podziwianie panoramy okolicy, a z samego czubka Kopy uczyniły punkt reprezentacyjny.

Na zwycięski projekt, który umożliwił dzielnicy wykonanie opisanych prac, zagłosowało 1667 osób. Należy przypomnieć, że już w czerwcu odbędzie się głosowanie dotyczące nowych projektów, złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jeśli chcecie wpłynąć na wygląd dzielnicy i dokonać zmian, to zapoznajcie się z tymi projektami i nie zapomnijcie oddać na nie swojego głosu w czerwcu.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.