Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

EKOJANOSIK dla Lesznowoli

12-06-2019 21:29 | Autor: red.
Gmina Lesznowola została laureatem II edycji Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK - Zielona Wstęga Polski”. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca podczas III Międzynarodowego Forum Energetyka, Transport i Środowisko EKOTRENDY w Krakowie.

Data wręczenia nagrody EKOJANOSIK – Zielona Wstęga Polski nie była przypadkowa, bowiem w dniu 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. 

„EKOJANOSIK” to nagroda promująca samorządy, które wdrażają rozwiązania poprawiające stan środowiska naturalnego regionu oraz podnoszą świadomość ekologiczną swoich mieszkańców. Nagroda jest także przyznawana firmom, placówkom oświatowym oraz osobom fizycznym zasłużonym na polu ekologii.

Lesznowola otrzymała nagrodę już po raz drugi, podmiotem rekomendującym Gminę jako tegorocznego laureata był Związek Gmin Wiejskich. Lesznowolski samorząd wdraża wiele przedsięwzięć o charakterze ekologicznym. Przykładowo Lesznowola jako jedna z pierwszych gmin na Mazowszu zainstalowała na swoim terenie kilkanaście sensorów monitorujących stan powietrza. Gmina pozyskała także dotację na wymianę w gospodarstwach domowych kotłów węglowych na nowoczesne gazowe piece kondensacyjne. Organizowane są również akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, jak np. tegoroczny cykl spotkań z uczniami i przedszkolakami na temat czystego powietrza i walki ze smogiem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA