Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzień Ursynowski na wyścigach – atrakcje dla małych i dużych

26-08-2015 21:42 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
W tę niedzielę na Torze Wyścigów Konnych odbędzie się jedna z największych ursynowskich imprez. „Dzień Ursynowski na Wyścigach” to połączenie imprezy sportowej z piknikiem dla całych rodzin.

Już o godzinie 10:00 wystartuje „IV Wielka Ursynowska” czyli pięciokilometrowy bieg po torze wyścigowym, a o godzinie 15:00 rozpocznie się Gonitwa Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Oprócz atrakcji sportowych, przygotowano piknik rodzinny. Na terenie Wyścigów pojawi się wioska indiańska, a w niej moc atrakcji, między innymi strzelanie z łuku, gra w bizonie lody, tańce pow – pow czy wyścig bizonich kopyt. Goście będą mogli także skorzystać z przejażdżek konnych, obejrzeć pokaz woltyżerki czy powożenia zaprzęgami konnymi. Oczywiście dla najmłodszych nie zabraknie zabawek pneumatycznych, konkursów i wszelakich animacji.

Jako, że dojazd na Tor Wyścigów Konnych nie jest najlepszy, dzielnica zapewniła mieszkańcom Ursynowa bezpłatny transport. Od godziny 8:30 do 17:00 kursował będzie specjalny autobus 910. Jego trasa będzie przebiegała ulicami: Natolin Północny – al. KEN – Dolina Służewiecka – Puławska – Tor Wyścigów Konnych – Puławska – Pileckiego – Gandhi – al. KEN – Natolin Północny. Autobusy będą jeździły z częstotliwością co 20 minut.

„ Dzień Ursynowski na Wyścigach” to wydarzenie, na które burmistrz Ursynowa Robert Kempa szczególnie zaprasza:

– Impreza ma wyjątkowy charakter. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że mieszkańcy Ursynowa będą się dobrze bawili. Serdecznie zapraszam wszystkich na Tor Wyścigów Konnych w niedzielę 30 sierpnia. Zabawę rozpoczynamy już o godzinie 10:00 – zachęca burmistrz.

Warto też dodać, że o godz. 17.45 rozpocznie się najważniejszy wyścig nadchodzącej dwudniówki - gonitwa St. Leger (kat. A, 2800 m). Po łatwym zdobyciu w tym sezonie dwóch koron w nagrodach Rulera i Derby, trenowany przez Macieja Janikowskiego i niepokonany w sześciu startach ogier Va Bank stanie przed szansą wywalczenia trzeciej korony w St. Leger  i przejścia do historii wyścigów jako koń "trójkoronowany". Jego pojedynek ze znajdującymi się w świetnej dyspozycji Espadonem i Tantalem zapowiada się pasjonująco.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA