Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzień Sąsiada na Wierzbnie

11-06-2019 14:58 | Autor: red.
W sobotę 8 czerwca przy Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców już po raz kolejny odbył się „Dzień Sąsiada na Wierzbnie”. Festyn sąsiedzki został zorganizowany przez Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Wierzbno” i Urząd Dzielnicy Mokotów.

Imprezę rozpoczął burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, który zaprosił chętne osoby do wspólnych ćwiczeń na siłowni Centrum. Trening prowadzony przez burmistrza cieszył się dużą popularnością.

Na scenie wystąpiło wielu aktywnych mieszkańców: soliści z Zespołu Sonata z Klubu Seniora Centrum Łowicka, zawodnicy Klubu Karate DOJO Mokotów, Zespół Teatralny Rapsod Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. F. Chopina, Jerzy Wardęski z koncertem klawesynowym oraz grupa gimnastyczno-taneczna pod kierownictwem Giedymina Wróblewskiego.

Na placu między budynkami wspólnot wystawiły się zaprzyjaźnione, partnerskie organizacje: m.in. specjalistki ze Szpitala św. Elżbiety badały poziom cukru i ciśnienie, można było poczytać biuletyny uniwersytetów trzeciego wieku, porozmawiać z poetką Lidią Kosk o warsztatach literackich, czy skonsultować się w Punkcie nieodpłatnej pomocy obywatelskiej. 

Dzieci mogły wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Karan (wykonywanie magnesów na spinaczach), Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów (robienie ,,gniotków’’, figurek z balonów oraz baniek mydlanych) oraz Stowarzyszenie Amfora (tworzenie naczynia ceramicznego na kole garncarskim), czy też w zajęciach malowania toreb płóciennych, które zorganizowała Biblioteka dla dzieci przy ul. Melsztyńskiej.

Mamy nadzieję, że ,,Dzień Sąsiada na Wierzbnie’ ’był prawdziwym dniem integracji okolicznych mieszkańców i lokalnych instytucji. Była dobra zabawa i smakowitości dla podniebienia w postaci kiełbasek z grilla przygotowanych przez Stowarzyszenie W Stronę Marzeń i grochówki.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA