Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Dzielnica pamięta o bohaterach

19-12-2018 22:37 | Autor: red.
Już po raz drugi Dzielnica Ursynów, przy wsparciu wolontariuszy z ursynowskich szkół, zorganizowała akcję pn. ,,Choinka dla bohatera”. Projekt jest adresowany do ursynowskich kombatantów – weteranów II wojny światowej, w szczególności powstańców warszawskich – którzy ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w innych inicjatywach organizowanych z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W okresie przedświątecznym grupę 20 kombatantów z terenu Ursynowa odwiedzają wolontariusze skupieni wokół Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego i ursynowskich placówek oświatowych: uczniowie ursynowskich szkół i harcerze. Każda z odwiedzanych osób otrzymuje choinkę lub stroik, świąteczne upominki, m. in. słodycze oraz książkę o tematyce ursynowskiej. Podczas spotkania wolontariusze dekorują choinkę i składają domownikom życzenia. W tym roku w akcję zaangażował się Jakub Berent – zastępca burmistrza Ursynowa odpowiedzialny za sprawy społeczne. Osobiście wybrał się z przedświąteczną wizytą do jednej z ursynowskich bohaterek.

,,Do udziału akcji świątecznej adresowanej do najstarszych i najbardziej zasłużonych mieszkańców Ursynowa, która została zapoczątkowana w ubiegłym roku przez mojego poprzednika, przystąpiłem z pełnym przekonaniem już w pierwszych dniach mojej pracy w ratuszu. W mojej opinii to znakomity pomysł, który obok samego wsparcia najbardziej zasłużonych mieszkańców Ursynowa niesie za sobą ogromną wartość dodaną, jaką jest możliwość bezpośredniego spotkania bohaterów i ich rodzin z młodzieżą z ursynowskich szkół, w tym szczególnym przedświątecznym czasie. Kombatanci są często bardzo mile zaskoczeni nie tyle świątecznymi podarunkami, co samym faktem zainteresowania ze strony młodych ludzi i czasem, który chcą im poświęcić. Bardzo ważne jest także to, że dzięki akcji udaje się dotrzeć do osób samotnych, schorowanych, które mają ograniczone możliwości udziału w innych świątecznych, i nie tylko, wydarzeniach na terenie Ursynowa. Takie akcje – angażujące różne grupy mieszkańców i adekwatne do ich szczególnych potrzeb będę chciał w najbliższym czasie rozwijać – deklaruje wiceburmistrz Berent.

Organizatorem akcji jest Dzielnica Ursynów m. st. Warszawy, zaś kluczowym partnerem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego, wraz z prężnie działającymi organizacjami pozarządowymi: koordynującym akcję Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci ,,Szansa” oraz ursynowskim oddziałem Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP, który przekazał informacje i umożliwił kontakt z najbardziej potrzebującymi.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA