Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzielnica dba o boiska

24-04-2019 21:31 | Autor: red.
W zeszłym roku dzielnica wymieniła nawierzchnie na kilku ursynowskich boiskach, m. in. w parku Jana Pawła II. Sezon piłkarski (i nie tylko) zaczął się na dobre, a ratusz zapowiada prace na kolejnych obiektach.

Boisko przy ul. Melodyjnej doczekało się wymiany nawierzchni w październiku 2018 roku. Poprzednia była wyeksploatowana do tego stopnia, że zmniejszała komfort, ale przede wszystkim zagrażała bezpieczeństwu grających. Obiekt w parku Jana Pawła II jest bardzo popularny, a korzystają z niego nie tylko amatorzy piłki nożnej. Popołudniami można tam spotkać trenujących spikeballa albo quidditcha, który znany jest z Harry'ego Pottera.

– Przychodzimy grupą znajomych poodbijać piłkę. Zauważyliśmy momentalnie, że jest nowa nawierzchnia. Tego nie dało się przeoczyć. Pamiętam, że tamta miała już takie przetarcia, że upadki mogły się źle skończyć – mówi Karol, który przy Melodyjnej grywa w spikeballa.

Nową murawę chwalą także piłkarze – ci młodzi i ci starsi. – Gra się super! Dobrze, że murawa została wymieniona jeszcze przed sezonem. Teraz nic, tylko grać – mówi Andrzej.

Co z pozostałymi boiskami? Zdecydowana większość tych na Ursynowie jest nowa i nie wymaga renowacji.

– W ubiegłym roku zakończyliśmy wieloletni proces budowy boisk przy szkołach podstawowych i obecnie szesnaście szkół ma własne boiska. W tym roku rozpoczynamy program modernizacji przedszkolnych placów zabaw – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Jeśli chodzi o boiska, to dzielnica planuje na razie prace tylko w jednym miejscu. W 2019 roku nową nawierzchnię dostaną ci, którym zdarza się grać na boisku Szkoły Podstawowej 96 przy ul. Sarabandy 16.

– Urząd stara się pozyskać środki na całkowitą wymianę nawierzchni boiska piłkarskiego i dwóch boisk do koszykówki na terenie obiektu przy ulicy Puszczyka na Olkówku – dodaje Jakub Fiałek z ratusza.

Źródło: www.sport.ursynow.pl

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA