Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dziękczynienie w Świątyni Opatrzności

05-06-2019 21:33 | Autor: red.
W niedzielę 2 czerwca już po raz dwunasty celebrowane było Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej w Miasteczku Wilanów. W tym roku obchodzono je pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”.

Kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, skierował list do uczestników Święta, podkreślając zasługi obu tych wybitnych Polaków, a Stanisław Kardynał Dziwisz zaznaczył, że modlitwa Jana Pawła II sprzed czterech dekad – aby odnowić oblicze tej ziemi – została wysłuchana i można podziękować Bogu za powstanie „Solidarności” i bezkrwawe obalenie komunistycznego reżimu.

W Święcie Dziękczynienia wzięli między innymi udział wicemarszałek Senatu Maria Koc, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera i Jarosław Sellin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i dziedzictwa Narodowego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA