Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzieci z Ukrainy w mokotowskich szkołach

30-03-2022 21:45 | Autor: red.
Na dziś gościmy blisko 2 000 dzieci w mokotowskich szkołach. Najwięcej jest w szkołach podstawowych prowadzonych przez m. st. Warszawa – 1239 osób. Dzieci w przedszkolach, zarówno publicznych, jak i prowadzonych przez inne niż stołeczne organy, jest 414. W liceach przyjęliśmy 193 Ukraińców i Ukrainki, w tym 11 w technikach.

Dzieci te są włączane do istniejących klas. Szkoły w dzielnicy dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Niektórzy dyrektorzy rozpoczęli tworzenie oddziałów przygotowawczych. Planowane są 2 oddziały przygotowawcze dla klas 1-3 (SP 103 i SP 260), dwa dla klas 4-6 (SP 103 i SP 190) i jeden dla klas 7-8 (ZSP 1). W każdym oddziale będzie 25 miejsc dla uczniów.

Każde potrzebujące dziecko ma zapewnione wyżywienie na terenie szkoły czy przedszkola. Wielu rodziców dodatkowo z własnej inicjatywy uiszcza dodatkowe wpłaty na obiady, z których jest pokrywane wyżywienie dla dzieci z Ukrainy.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli poszukują też nauczycieli znających język ukraiński. Umieszczają ogłoszenia na szkolnych i przedszkolnych stronach internetowych. Ofert pracy w jednostkach oświatowych można też szukać pod adresem https://edukacja-warszawa.pl/bankrezerwkadrowych/. Ponadto pomoc i wsparcie w znalezieniu pracy uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać również w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy.

Szkoły wykonują swoje zadania i zapewniają dzieciom odpowiednie warunki nauki. Organizują indywidualną pomoc w miarę potrzeb np. doposażając uczniów w przybory szkolne i inne rzeczy niezbędne do dobrego funkcjonowania w szkole. Korzystają również ze wsparcia sponsorów, Rad Rodziców i wydawnictw.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA