Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Duchowa UCZTA w Domu Sztuki

07-10-2015 22:24 | Autor: ABU
W ursynowskim Domu Sztuki SMB „Jary” już po raz drugi odbył się festiwal „Ursynowski czas z Twórczością Amatorską UCZTA”, zainicjowany przed rokiem przez mieszkankę Ursynowa, poetkę z zamiłowania, Janinę Próchniewską.

Tegoroczny program UCZTY wzbogacił się w porównaniu z ubiegłorocznym o recitale poezji śpiewanej Alexandry Vogtman, Janusza Czerwika i rewelacyjnie operującego swym silnym głosem Jarosława Chojnackiego, którego nagrodzono owacją na stojąco. Duże wrażenie zrobił też film dokumentalny Antoniego Krauze o poetach czasów wojny – „Do potomnego”.

Na inaugurujący drugą UCZTĘ wernisaż wystawy prac plastycznych przybyli przedstawiciele władz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (finansującej przedsięwzięcie ze swoich środków) – z Zastępcą Burmistrza Łukaszem Ciołko, radnym Pawłem Lenarczykiem i Naczelnikiem Wydziału Kultury Dariuszem Sitterle. Atmosfera na wernisażu była więc uroczysta,

ale zarazem – zresztą na całym festiwalu – bardzo swobodna i sympatyczna.

Drugi dzień UCZTY wypełniły, obok wspomnianych recitali oraz występów młodzieżowego zespołu z Ursynowa, Shade, znanego już z zeszłorocznej edycji festiwalu (zrobił od tamtego czasu duże postępy), prezentacje wierszy poetów amatorów z całej Polski, a nawet z Niemiec.

UCZTA z pewnością spełniła jedn ze swoich podstawowych zadań: pogłębiła integrację rozproszonych po kraju środowisk twórców amatorów. No i mile wypromowała Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA