Studia odbyła na Wydziale Malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. M. Czapli. Za dyplom z malarstwa (w 2004 r.) zatytułowany „Miasto” otrzymała nagrodę ufundowaną przez Wojewodę Mazowieckiego. Jest to nagroda za „Poszukiwanie nowych form wypowiedzi artystycznej” przyznana z inicjatywy prof. Józefa Szajny i Galerii Studio. Dopełnieniem dyplomu był aneks w pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego pod kierunkiem prof. Edwarda Tarkowskiego przedstawiający „Przemienienie Pańskie” wykonany w technice mozaiki.
Joanna Mrozowska współtworzy „Pracownię 23” na warszawskiej Pradze. Działa w grupie artystycznej „Osobno” i w grupie „Hoovera”. Jest kuratorem wystaw: „Kraina Chopina – Tam i z powrotem”, „Autoportret”, „Sekcja malarstwa OW”, ,,Abstrakcja w malarstwie”, „Stymulator”, „Poznajmy się”, „Dobry wieczór Warszawo”, „Aktualności”.
Od 2015 r. pełni funkcję wiceprezesa do spraw artystycznych w ZPAP/OW. Jest w trakcie studiów doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Mimo młodego wieku artystka ma już na swoim koncie spory dorobek artystyczny m. in.: udział w wystawach zbiorowych środowiska warszawskiego, udział w konkursach, a także prezentacje indywidualne i inne przedsięwzięcia artystyczne. Warto wymienić niektóre z nich:
- Udział w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych (Galeria Sztuki, Legnica)
- Udział w wystawie malarstwa „Laureaci Nagrody Dyplom 2004” oraz w Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych” i wystawie pokonkursowej w Galerii DAP (Dom Artysty Plastyka) w Warszawie
- Udział w wystawie - „Komunikacja, Identyfikacja, Dostęp” zorganizowanej w ramach „Warszawskiego Festiwalu Sztuk Pięknych 2006” w Galerii DAP w Warszawie.
Otrzymała wyróżnienie w konkursie „Obraz sezonu i rzeźba sezonu 2007” i uczestniczyła w „Wystawie finalistów konkursu Fundacji im. Franciszki Eibischa” w Galerii Sztuki K. Napiórkowskiej.
Jest też laureatką międzynarodowego konkursu „Biennale Pasteli 2013” w Nowym Sączu.
Artystka podejmuje chętnie tematy architektoniczne, w których dominuje krajobraz miejski, zabudowania przemysłowe, mieszkalne, a także przemieszczające wśród nich się pojazdy. Jej prace mogą się wydawać nieco lapidarne, a nawet ascetyczne, zważywszy na prostotę stosowanych w nich form, za pomocą których opisuje otaczający ją świat. Ta oszczędność środków jest jednak wynikiem dogłębnych przemyśleń, podobnie jak starannie zaplanowana kompozycja.
O swojej twórczości mówi – „Przedstawiam świat w uproszczonej, często symbolicznej formie, balansujący na krawędzi abstrakcji i konkretu, ograniczając przy tym paletę używanych kolorów do niezbędnego minimum. Często powodem do namalowania obrazu lub cyklu obrazów jest badanie wzajemnych relacji zestawionych kolorów np. żółtego z różowym”.
Równie przemyślane w pracach Joanny Mrozowskiej jest malowanie na dużych formatach, przez co każdy drobny szczegół np. samochód, czy też dom w zestawieniu z płaszczyzną płótna wydaje się jeszcze mniejszy i stanowi jego główny akcent. W ten sposób malarka nadaje swoim obrazom jeszcze większą ekspresję.
Kuratorem wystawy jest Jolanta Johnsson.