Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dodatkowy nabór do klas sportowych w SP 323

22-06-2020 12:50 | Autor: red.
Trwa nabór uzupełniający do klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 323. Kandydatury można zgłaszać do 7 lipca 2020 roku. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców, w związku z decyzją o likwidacji dwóch klas sportowych w tej szkole. Od nowego roku szkolnego zostaną też wprowadzone nowe „Zasady postępowania w przypadku oddziałów mało licznych”.

Obserwowana w ostatnim czasie malejąca liczba dzieci w klasach może w niektórych przypadkach prowadzić do konieczności podejmowania przez dyrektorów i organ prowadzący trudnych decyzji o rozwiązywaniu poszczególnych  oddziałów (także w trakcie trwania danego etapu edukacyjnego). Pojawiają się w związku z tym postulaty rodziców, dotyczące zachowania klas na niezmienionym poziomie, chociaż nie zawsze jest to możliwe.

Mając na względzie wrażliwość społeczną takich spraw oraz respektując prawa rodziców do wypowiadania się w ważnych kwestiach dotyczących pracy szkoły i losów uczniów, od nowego roku szkolnego zostaną wprowadzone Zasady postępowania w przypadku oddziałów mało licznych. Szczegóły wychowawcy klas przekażą rodzicom podczas pierwszych zebrań we wrześniu 2020 roku.

– Mogę zapewnić, że razem z dyrektorami szkół będziemy przykładać jeszcze większą uwagę do zapewnienia skutecznej  komunikacji  z rodzicami. Wierzę, że wprowadzone regulacje w naturalny sposób wpłyną na poprawę przepływu informacji między oraz pozwolą w przyszłości znaleźć porozumienie przy wspólnym podejmowaniu decyzji – mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów.

Wychodząc już teraz naprzeciw wnioskom dyrektorów i oczekiwaniom rodziców, burmistrz dzielnicy wyraził zgodę na podjęcie działań zmierzających do pozyskania dodatkowych uczniów w oddziałach przewidzianych do rozwiązania, w celu utrzymania w nich odpowiednio wysokiej liczby dzieci.

Na tej podstawie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 ogłosił nabór uzupełniający do dwóch klas sportowych, w których liczba uczniów spadła poniżej 16 dzieci w oddziale. Przeprowadzenie naboru we wcześniejszym terminie było niemożliwe ze względu na pandemię COVID-19. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej 25 maja szkoły zostały otwarte dla klas 1-3 oraz indywidualnych konsultacji.

Nabór uzupełniający ruszył 19 czerwca i potrwa do 7 lipca. Dzień później, czyli 8 lipca odbędzie się próba sprawności fizycznej dla kandydatów. Wszelkich szczegółowych informacji w tej sprawie udziela szkoła. Można je znaleźć także na stronie internetowej, TUTAJ.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA