Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Dodatkowe 20 mln na inwestycje dla Ursynowa!

13-03-2018 13:05 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu inwestycyjnego dzielnicy na lata 2018 – 2019 o kwotę ok. 20 mln. Dzięki tym dodatkowym środkom zwiększą się m.in. tegoroczne i tak już wysokie, wydatki inwestycyjne na ursynowską oświatę.

- Sprawnymi modernizacjami staramy się niwelować negatywne skutki reformy, która spowodowała, że w budynkach szkół podstawowych muszą być zapewnione miejsca dla dwóch dodatkowych roczników. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ szykujemy trzy kolejne inwestycje oświatowe oraz zapewnienie finansowania kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

- Przedszkole nr 159 przy ul. Tanecznej – planowane zwiększenie o 4.000.000 PLN. Zwiększenie środków powinno pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę nowego przedszkola już w kwietniu br.

- Szkoła Podstawowa nr 323 przy ul. Hirszfelda – zwiększenie o 5.000.000 PLN. Powstanie dodatkowa jadalnia z rozbudowanym zapleczem, 2 sale wielofunkcyjne, sanitariaty.

- Szkoła Podstawowa nr 318 przy ul. Teligi – zwiększenie o 1.000.000 PLN. Środki pozwolą na wybudowanie boiska. • Szkoła Podstawowa nr 100 przy ul. Tanecznej – zwiększenie o 3.200.000 PLN. Środki zostaną przeznaczone na modernizację bloku żywienia i dalszą modernizację istniejącego budynku.

Zwiększenie budżetu inwestycyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Dzielnicy oraz zatwierdzenia przez Radę Miasta, które powinno nastąpić na sesji budżetowej zaplanowanej na 22 marca.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.