Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

21°
8°

Dodatkowe 20 mln na inwestycje dla Ursynowa!

13-03-2018 13:05 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu inwestycyjnego dzielnicy na lata 2018 – 2019 o kwotę ok. 20 mln. Dzięki tym dodatkowym środkom zwiększą się m.in. tegoroczne i tak już wysokie, wydatki inwestycyjne na ursynowską oświatę.

- Sprawnymi modernizacjami staramy się niwelować negatywne skutki reformy, która spowodowała, że w budynkach szkół podstawowych muszą być zapewnione miejsca dla dwóch dodatkowych roczników. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ szykujemy trzy kolejne inwestycje oświatowe oraz zapewnienie finansowania kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

- Przedszkole nr 159 przy ul. Tanecznej – planowane zwiększenie o 4.000.000 PLN. Zwiększenie środków powinno pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę nowego przedszkola już w kwietniu br.

- Szkoła Podstawowa nr 323 przy ul. Hirszfelda – zwiększenie o 5.000.000 PLN. Powstanie dodatkowa jadalnia z rozbudowanym zapleczem, 2 sale wielofunkcyjne, sanitariaty.

- Szkoła Podstawowa nr 318 przy ul. Teligi – zwiększenie o 1.000.000 PLN. Środki pozwolą na wybudowanie boiska. • Szkoła Podstawowa nr 100 przy ul. Tanecznej – zwiększenie o 3.200.000 PLN. Środki zostaną przeznaczone na modernizację bloku żywienia i dalszą modernizację istniejącego budynku.

Zwiększenie budżetu inwestycyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Dzielnicy oraz zatwierdzenia przez Radę Miasta, które powinno nastąpić na sesji budżetowej zaplanowanej na 22 marca.

Wróć

Inne artykuły

Pasy rowerowe do wymiany! Minęły 2 lata od kiedy na Ursynowie utworzono na ul. Cynamonowej pierwsze pasy rowerowe. Ten eksperyment miał zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów i jednocześnie ograniczyć ruch samochodowy w dzielnicy. Po ostatniej zimie malowane na jezdni pasy niemal całkowicie się już zatarły, podobnie jak i korzyści, które miały nam ze sobą przynieść.
Czeka nas weekend wyjątkowych atrakcji! Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.
Chcemy wydłużenia godzin pracy urzędu! Jako Otwarty Ursynów, uważamy, że obecna siatka godzinowa pracy Urzędu m. st. Warszawy (w tym oczywiście Urzędu Dzielnicy Ursynów) nie odpowiada oczekiwaniom mieszkańców.
Galeria Komiksu w DOK Ursynów Stworzenie stałej galerii komiksu, na pewno pierwszej na Mazowszu, ale też chyba pierwszej w Polsce, ma na celu popularyzację tego gatunku sztuki wśród wszystkich grup wiekowych, animowanie polskiego środowiska komiksowego, edukację i podnoszenie świadomości warsztatowej komiksu.