Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

23°
18°

Dodatkowe 20 mln na inwestycje dla Ursynowa!

13-03-2018 13:05 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu inwestycyjnego dzielnicy na lata 2018 – 2019 o kwotę ok. 20 mln. Dzięki tym dodatkowym środkom zwiększą się m.in. tegoroczne i tak już wysokie, wydatki inwestycyjne na ursynowską oświatę.

- Sprawnymi modernizacjami staramy się niwelować negatywne skutki reformy, która spowodowała, że w budynkach szkół podstawowych muszą być zapewnione miejsca dla dwóch dodatkowych roczników. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ szykujemy trzy kolejne inwestycje oświatowe oraz zapewnienie finansowania kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

- Przedszkole nr 159 przy ul. Tanecznej – planowane zwiększenie o 4.000.000 PLN. Zwiększenie środków powinno pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę nowego przedszkola już w kwietniu br.

- Szkoła Podstawowa nr 323 przy ul. Hirszfelda – zwiększenie o 5.000.000 PLN. Powstanie dodatkowa jadalnia z rozbudowanym zapleczem, 2 sale wielofunkcyjne, sanitariaty.

- Szkoła Podstawowa nr 318 przy ul. Teligi – zwiększenie o 1.000.000 PLN. Środki pozwolą na wybudowanie boiska. • Szkoła Podstawowa nr 100 przy ul. Tanecznej – zwiększenie o 3.200.000 PLN. Środki zostaną przeznaczone na modernizację bloku żywienia i dalszą modernizację istniejącego budynku.

Zwiększenie budżetu inwestycyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Dzielnicy oraz zatwierdzenia przez Radę Miasta, które powinno nastąpić na sesji budżetowej zaplanowanej na 22 marca.

Wróć

Inne artykuły

Zamiast sprzątać kradli przesyłki Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek.
Coraz młodsi pasażerowie metra Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci po raz kolejny pozytywnie ocenili jakość świadczonych usług. Okazuje się też, że pasażerowie metra… odmłodnieli.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Ponad 30 mln zł dla Warszawy Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne całą dobę, 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę. Ponadto miasto wybuduje parking „Parkuj i Jedź”, a wybrane budynki komunalne przejdą rewitalizację. Łączna wartość wsparcia ze środków UE to ponad 30 mln zł.