Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-13°

Dodatkowe 20 mln na inwestycje dla Ursynowa!

13-03-2018 13:05 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu inwestycyjnego dzielnicy na lata 2018 – 2019 o kwotę ok. 20 mln. Dzięki tym dodatkowym środkom zwiększą się m.in. tegoroczne i tak już wysokie, wydatki inwestycyjne na ursynowską oświatę.

- Sprawnymi modernizacjami staramy się niwelować negatywne skutki reformy, która spowodowała, że w budynkach szkół podstawowych muszą być zapewnione miejsca dla dwóch dodatkowych roczników. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ szykujemy trzy kolejne inwestycje oświatowe oraz zapewnienie finansowania kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

- Przedszkole nr 159 przy ul. Tanecznej – planowane zwiększenie o 4.000.000 PLN. Zwiększenie środków powinno pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę nowego przedszkola już w kwietniu br.

- Szkoła Podstawowa nr 323 przy ul. Hirszfelda – zwiększenie o 5.000.000 PLN. Powstanie dodatkowa jadalnia z rozbudowanym zapleczem, 2 sale wielofunkcyjne, sanitariaty.

- Szkoła Podstawowa nr 318 przy ul. Teligi – zwiększenie o 1.000.000 PLN. Środki pozwolą na wybudowanie boiska. • Szkoła Podstawowa nr 100 przy ul. Tanecznej – zwiększenie o 3.200.000 PLN. Środki zostaną przeznaczone na modernizację bloku żywienia i dalszą modernizację istniejącego budynku.

Zwiększenie budżetu inwestycyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Dzielnicy oraz zatwierdzenia przez Radę Miasta, które powinno nastąpić na sesji budżetowej zaplanowanej na 22 marca.

Wróć

Inne artykuły

Kulturalne przedwiośnie na Ursynowie Już po raz trzeci urząd dzielnicy zorganizował Ursynowski Kalejdoskop Teatralny – swoisty przegląd spektakli dla dzieci i dorosłych. Pomysł przeglądu teatralnego bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, jak co roku zainteresowanie bezpłatnymi kartami wstępu dystrybuowanymi przez urząd przewyższa pojemność sal, także tej największej, w Multikinie, w której odbyły się aż trzy przedstawienia.
Rekordowe wykonanie budżetu! Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Jakie są efekty samowładztwa stołecznego ratusza Ostatnia sesja ursynowskiego samorządu była klasycznym przykładem kompletnego niezrozumienia przez mieszkańców kompetencji i możliwości rad dzielnic w mieście stołecznym Warszawa. Przez kilka godzin toczono jałową dyskusję, która nie przyniesie żadnych efektów.
XLV sesja Rady Dzielnicy Ursynów To była bardzo pracowita sesja, trwająca blisko siedem godzin. Wykonanie budżetu za rok 2017, sprawy planów zagospodarowania przestrzennego, m. in. Kabat oraz północnej części osiedla Stokłosy, przyjęcia Strategii Warszawa 2030, program "Aktywny sześciolatek w I-szej klasie" i zmiany budżetowe Dzielnicy na 2018 r. były głównymi – spośród łącznie 11 punktów merytorycznych – tematami posiedzenia i dyskusji radnych, do której włączali się licznie przybyli mieszkańcy.