Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

13°
4°

Dodatkowe 20 mln na inwestycje dla Ursynowa!

13-03-2018 13:05 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu inwestycyjnego dzielnicy na lata 2018 – 2019 o kwotę ok. 20 mln. Dzięki tym dodatkowym środkom zwiększą się m.in. tegoroczne i tak już wysokie, wydatki inwestycyjne na ursynowską oświatę.

- Sprawnymi modernizacjami staramy się niwelować negatywne skutki reformy, która spowodowała, że w budynkach szkół podstawowych muszą być zapewnione miejsca dla dwóch dodatkowych roczników. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ szykujemy trzy kolejne inwestycje oświatowe oraz zapewnienie finansowania kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby – informuje Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na:

- Przedszkole nr 159 przy ul. Tanecznej – planowane zwiększenie o 4.000.000 PLN. Zwiększenie środków powinno pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na budowę nowego przedszkola już w kwietniu br.

- Szkoła Podstawowa nr 323 przy ul. Hirszfelda – zwiększenie o 5.000.000 PLN. Powstanie dodatkowa jadalnia z rozbudowanym zapleczem, 2 sale wielofunkcyjne, sanitariaty.

- Szkoła Podstawowa nr 318 przy ul. Teligi – zwiększenie o 1.000.000 PLN. Środki pozwolą na wybudowanie boiska. • Szkoła Podstawowa nr 100 przy ul. Tanecznej – zwiększenie o 3.200.000 PLN. Środki zostaną przeznaczone na modernizację bloku żywienia i dalszą modernizację istniejącego budynku.

Zwiększenie budżetu inwestycyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Dzielnicy oraz zatwierdzenia przez Radę Miasta, które powinno nastąpić na sesji budżetowej zaplanowanej na 22 marca.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.