Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Do końca roku 4,2 mln na remonty dróg!

08-05-2019 21:42 | Autor: red.
Trwa realizacja planu remontów dróg na 2019 rok. Prace obejmują proporcjonalnie wszystkie części Ursynowa - na remonty dróg oraz wykonanie ciągów komunikacyjnych dla pieszych i rowerzystów urząd wyda do końca roku 4,2 mln zł. Część prac została już wykonana. Trwają postępowania na wyłonienie wykonawcy kolejnych prac – otwarcie ofert w kolejnym przetargu już w piątek.

– To wiele drobnych ale koniecznych remontów, których realizacja zmniejszy uciążliwość dla mieszkańców oraz poprawi ich bezpieczeństwo w poruszaniu się po drogach, chodnikach i drogach rowerowych w naszej dzielnicy. Cieszę się, że wykonane w tym roku prace zwiększą także estetykę i funkcjonalność dzielnicowych dróg – mówi burmistrz Robert Kempa.

Największe wartościowo zadanie w ramach tegorocznego planu remontów dróg to zabudowa rowu melioracyjnego oraz budowa chodnika na odcinku blisko pół kilometra w ul. Bażanciej, oraz remont ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jeżewskiego między ulicami: Rosoła a al. KEN. W ramach planu zostaną zrealizowane remonty postulowane przez mieszkańców i wyłonione w ramach Budżetu Partycypacyjnego, jak np. wskazana wcześniej ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Jeżewskiego.

To tylko część prac związanych z budową i modernizacja ursynowskich dróg. Na wydatki inwestycyjne dotyczące budowy oraz remontów dróg Urząd Dzielnicy Ursynów przeznaczy w tym roku ponad 14 mln złotych.

Plan remontów dostępny na stronie internetowej www.ursynow.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA