Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dąb Mieszko I pod stałym nadzorem

12-02-2020 20:13 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów prowadzi stały monitoring Dębu Mieszko. To rozwiązanie techniczne ma zapewnić jednemu z najstarszych drzew w Polsce bezpieczeństwo i jest reakcją na podpalenie, jakie miało miejsce w czerwcu 2019 roku.

Zarówno rejestracja obrazu, jak i przekazywanie go w czasie rzeczywistym mają uchronić drzewo przed kolejnym podpaleniem lub innymi aktami wandalizmu. Monitoring działa od końca grudnia 2019 r. Założony został we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Dębina”. Urząd Dzielnicy Ursynów dba o to, aby przekazywany za pośrednictwem kamery obraz był najwyższej jakości.

Dodatkowe środki ostrożności to wynik wydarzenia z czerwcu 2019 r - miał wtedy miejsce pożar Dębu Mieszko, najstarszego dębu na Mazowszu i wyjątkowego pomnika przyrody. Do zdarzenia zostali wezwani strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 PSP w Warszawie, którzy ugasili ogień. Można stwierdzić, że Dąb Mieszko wyszedł z pożaru cało, ale ze znacznymi obrażeniami. Jako pomnik przyrody jest objęty nadzorem miejskiego Biura Ochrony Środowiska, które ma w opiece pomniki przyrody na terenie Warszawy.

- Od czasu pożaru, który miał miejsce w ubiegłym roku podejmujemy działania związane z ochroną Dębu Mieszko. Pierwszym krokiem było ogrodzenie, kolejnym monitoring. Nadzór elektroniczny działa w sposób, który powinien zapewnić najstarszemu pomnikowi przyrody bezpieczeństwo i ochronić przed kolejnymi atakami – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA