Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Czy wytną 264 drzewa w Lesie Kabackim?

14-07-2021 21:48 | Autor: red.
Niepokojące informacje po wspólnym posiedzeniu Komisji Zielonego Ursynowa oraz Komisji Architektury i Ochrony Środowiska. Radni Dzielnicy Ursynów zajęli się tematem wycinki drzew w Lesie Kabackim otrzymując informację, że jednostka wojskowa planuje wycinkę 264 drzew.

W Lesie Kabackim wojsko chce wybudować parking. Mundurowi informują, że już nie mają gdzie zostawiać samochodów, wskazują także, że liczba żołnierzy w tym rejonie zwiększy się w kolejnych latach.

– Las Kabacki jest rezerwatem i naszym wspólnym dobrem, które należy chronić. Poprosiłem wszystkie zainteresowane podmioty, aby w przeciągu dwóch miesięcy omówiły zasadność wycinki oraz skalę prac. Jestem przekonany, że możliwe jest przeprowadzenie takiego remontu, aby odpowiadał działaniom w rezerwacie i nie wiązał się z wycinką aż 264 drzew. Chcę aby jednostka wojskowa była identyfikowana jako miejsce z dorobkiem historycznym, a nie takie gdzie tworzy się betonową pustynię wycinając drzewa - informuje radny Paweł Lenarczyk, Przewodniczący Komisji Zielonego Ursynowa.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA