Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ćwierćwiecze Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skraju"

25-11-2015 22:16 | Autor: esem
W pierwszych dniach grudnia bieżącego roku mija dwadzieścia pięć lat od utworzenia Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skraju".

Spółdzielnia powstała pod koniec 1990 roku na skutek podziału Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Ursynów”, przejmując 99 budynków mieszkalnych, 8 pawilonów handlowo-usługowych oraz 53 ha terenu. W lokalach mieszkalnych, których jest ponad 5880, zamieszkuje obecnie około 6200 członków.

W ciągu minionych lat kolejne Zarządy przy aktywnym zaangażowaniu przedstawicieli członków wykonały wiele zadań, które w sposób znaczący sprawiły, iż obecnie Spółdzielnia jest nowoczesną, rozwijającą się, a przede wszystkim inwestującą w nowe zasoby mieszkaniowe i użytkowe. Należy przy tym zauważyć, iż wszystko to zostało wykonane bez kredytów i pożyczek, tylko w oparciu o środki finansowe Spółdzielni.

Należy wspomnieć o przeprowadzonej na przestrzeni lat 2000-2015 szeroko pojętej modernizacji zasobów Spółdzielni – z wymianą instalacji sanitarnych, remontami klatek schodowych, ocieplaniem budynków. W sposób istotny także poprawiło się otoczenie zasobów, czego przykładem są coraz bardziej zadbane tereny zielone na osiedlach oraz nowe place zabaw dla dzieci. Jest to zasługą wszystkich osób dotychczas zarządzających Spółdzielnią.

W 2013 r. została oddana do użytku pierwsza w historii Spółdzielni inwestycja mieszkaniowa, która dla jej szczególnych atutów architektonicznych i usytuowania w terenie nazwana została „Cynamonowym Domem". W budynku znajduje się 236 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, 10 dużych lokali użytkowych oraz 485 miejsc postojowych w parkingu podziemnym.

Obiekt wyróżnia się piękną architekturą, nowoczesnością i wyjątkowo dobrze wkomponował się w architekturę dzielnicy.

Budynek wybudowano z myślą o członkach Spółdzielni i ich dzieciach, którzy związali się z tą częścią Ursynowa i z tym miejscem wiążą swoją przyszłość.

Z okazji jubileuszu 25-lecia, Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skraju” zorganizowali uroczyste spotkanie, które odbyło się 20 listopada 2015 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uroczystość stała się okazją do ponownego spotkania wielu osób, które swoją aktywną pracą przyczyniły się do rozwoju Spółdzielni.

Zaproszeni reprezentanci Krajowej Rady Spółdzielczej wręczyli Odznaki Zasłużonego Działacza Ruchu Spółdzielczego grupie działaczy spółdzielczych Spółdzielni Mieszkaniowej „Na  Skraju".

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA