Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Coś fantastycznego w garnizonie Modlin!

15-05-2019 23:01 | Autor: red.
Choć na Ursynowie wiele się dzieje, nie tylko na terenie naszej dzielnicy mają miejsce ciekawe wydarzenia. Wspaniałym pomysłem na weekend może być Festiwal Fantastyki Cytadela, który wystartuje już 24 maja.

Na gości przez trzy dni imprezy będzie czekała rzeczywiście fantastyczna zabawa i niezapomniane przeżycia oraz spotkania z innymi fanami i twórcami fantastyki. Tegoroczna edycja festiwalu będzie jednym z największych w kraju spotkań fanów fantastyki. Cytadela odbędzie się w dniach 24–26 maja w Garnizonie Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki). Z Ursynowa to mniej niż godzina jazdy samochodem. Warto!

Na imprezie spotkać będzie można między innymi bohaterów „Gwiezdnych Wojen”, więc będzie to doskonała okazja nie tylko dla najmłodszych, aby zrobić sobie zdjęcie z rycerzami Jedi lub szturmowcami.

Aby każdy mógł łatwiej znaleźć coś dla siebie, impreza zostanie podzielona na bloki tematyczne: literacki, popkulturowy, popularno–naukowy, warsztatowy i pokazowy oraz mangi i anime. Nie zabraknie znakomitych sesji gier rpg, a miłośnicy planszówek odnajdą się w Games Roomie. Przygotowany zostanie także blok gier elektronicznych i komputerów retro. Będzie tu także można spróbować swych sił na Torze Taktycznym symulującym realia prawdziwego pola walki.

W tym roku, po raz pierwszy na Cytadeli, odbędzie się festiwal postapokaliptyczny RUST FEST, współorganizowany ze Staling Design Studio. W specjalnie wybudowanym w stylu „Mad Maxa”, „Wodnego Świata” i „Fallouta” obozowisku czekać będzie masa atrakcji: koncerty świetnych muzyków z prawdziwymi ognistymi gitarami i skrzypcami, pokazy ognia i tańca oraz strefa craftingowa – oparta o zasadę „zrób to sam”, gdzie podczas warsztatów będzie można stworzyć elementy strojów ze słynnych filmów.

Uczestników tegorocznej edycji wydarzenia na pewno zachwyci taniec z wachlarzami, wykonany w niesamowitej scenerii aut, motocykli, katamaranów, a nawet samolotu.

Wieczorem, przy wtórze bębnów i świetle ogni będzie można skosztować zacnych napitków w klimatycznym barze rodem ze świata po apokalipsie.

Kolejną atrakcją będzie wioska fantasy, która przeniesie uczestników w świat „Władcy Pierścieni”, „Wiedźmina”, czy „Gry o Tron”.

Jednym z wydarzeń festiwalu będzie pokaz mody alternatywnej organizowany przez Altergroup Poland, czyli grupę skupiającą modelki, projektantów, wizażystów, fryzjerów i fotografów związanych z modą alternatywną.

Festiwal Fantastyki Cytadela to także wieczorne koncerty, w czasie których wszyscy będą się świetnie bawić. W tym roku wystąpi aż sześć zespołów. W piątek posłuchać będzie można We Hate Roses oraz Kruka, a w sobotę Runiki, Killsorrow i Anotherland. W niedzielę, na zakończenie zagra zespół Summana.

Na wielbicieli dobrej i oryginalnej kuchni czekać będzie nie lada gratka!

– Tegoroczna edycja Festiwalu będzie jednym z największych w kraju spotkań fanów fantastyki. Jednocześnie impreza została pomyślana również jako trzydniowe wydarzenie, na które warto przyjść z całą rodziną lub znajomymi – mówi organizatorka wydarzenia Dorota Filipczak-Brzychcy. – Fantastykę odbieramy wszystkimi zmysłami. Dlatego licznym atrakcjom towarzyszy w tym roku Festiwal Smaków, czyli propozycje kulinarne nawiązujące do poszczególnych stref tematycznych imprezy. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale zapewniam, że każdy bez względu na wiek, znajdzie w na Festiwalu Cytadela coś ciekawego dla siebie – dodaje.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA