Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Camerata Vistula i muzyczne wniebowstąpienie

14-02-2018 23:38 | Autor: red.
W ubiegłą niedzielę, 11 lutego, Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z parafią pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach cyklicznych Koncertów na Ursynowie w kościele przy al.  KEN 101 zorganizował koncert, podczas którego wystąpiła mogąca pochwalić się wieloletnią działalnością i licznymi, także międzynarodowymi sukcesami  CAMERATA VISTULA pod  kierownictwem artystycznym  Andrzeja  Wróbla. 

W programie, bogatym w zróżnicowane nastroje, znalazły się wirtuozowsko zinterpretowane przez muzyków Cameraty m. in. fragmenty z „Krakowiaków i Górali” J. Stefaniego oraz popularne kompozycje L. van Beethovena,    F. Schuberta, L. Boccheriniego, J.S. Bacha, G.F. Haendla i  I. J. Paderewskiego. Koncert poprowadziła Malina Sarnowska. Występ muzyków Cameraty Vistuli został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną  ursynowską publiczność.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.