Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°

Camerata Vistula i muzyczne wniebowstąpienie

14-02-2018 23:38 | Autor: red.
W ubiegłą niedzielę, 11 lutego, Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z parafią pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach cyklicznych Koncertów na Ursynowie w kościele przy al.  KEN 101 zorganizował koncert, podczas którego wystąpiła mogąca pochwalić się wieloletnią działalnością i licznymi, także międzynarodowymi sukcesami  CAMERATA VISTULA pod  kierownictwem artystycznym  Andrzeja  Wróbla. 

W programie, bogatym w zróżnicowane nastroje, znalazły się wirtuozowsko zinterpretowane przez muzyków Cameraty m. in. fragmenty z „Krakowiaków i Górali” J. Stefaniego oraz popularne kompozycje L. van Beethovena,    F. Schuberta, L. Boccheriniego, J.S. Bacha, G.F. Haendla i  I. J. Paderewskiego. Koncert poprowadziła Malina Sarnowska. Występ muzyków Cameraty Vistuli został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną  ursynowską publiczność.

Wróć

Inne artykuły

Za co wojewoda karze ursynowian? Decyzją wojewody mazowieckiego wstrzymana została inwestycja drogowa pod nazwą „Budowa ul. Rosoła/Relaksowej na odcinku ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego”. Ukończono odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego, przywracając przejezdność tej ostatniej dwupasmówki, natomiast nieoczekiwana decyzja powzięta przez wojewodę wstrzymuje poszerzanie Rosoła na odcinku Jeżewskiego - Wąwozowa.
Kolejna Noc Muzeów za nami! Po raz szósty mieszkańcy Ursynowa znaleźli w Noc Muzeów wiele atrakcji niedaleko swojego domu. Nie sposób policzyć ilu nas było dokładnie, ale bez wątpienia – wielu.
Sąsiedzki piknik przy Kajakowej W minioną sobotę 19 maja odbył się DZIEŃ SĄSIADA na Zielonym Ursynowie. Na terenie zielonym, przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, na najmłodszych sąsiadów czekało wiele atrakcji.
Festiwal Kolorów na Ursynowie! Już 26 maja o godz. 15.00 na Kopie Cwila zagości Festiwal Kolorów! Będzie to już jego szósta odsłona, a pierwsza na Ursynowie. Oprócz niezapomnianej atmosfery wśród unoszących się w powietrzu kolorów Holi, uczestników czekać będzie m. in. koncert znanego i lubianego rapera B.R.O! Urząd Dzielnicy Ursynów jest partnerem przedsięwzięcia.