Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-2°
-8°

Camerata Vistula i muzyczne wniebowstąpienie

14-02-2018 23:38 | Autor: red.
W ubiegłą niedzielę, 11 lutego, Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z parafią pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach cyklicznych Koncertów na Ursynowie w kościele przy al.  KEN 101 zorganizował koncert, podczas którego wystąpiła mogąca pochwalić się wieloletnią działalnością i licznymi, także międzynarodowymi sukcesami  CAMERATA VISTULA pod  kierownictwem artystycznym  Andrzeja  Wróbla. 

W programie, bogatym w zróżnicowane nastroje, znalazły się wirtuozowsko zinterpretowane przez muzyków Cameraty m. in. fragmenty z „Krakowiaków i Górali” J. Stefaniego oraz popularne kompozycje L. van Beethovena,    F. Schuberta, L. Boccheriniego, J.S. Bacha, G.F. Haendla i  I. J. Paderewskiego. Koncert poprowadziła Malina Sarnowska. Występ muzyków Cameraty Vistuli został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną  ursynowską publiczność.

Wróć

Inne artykuły

Znalezisko podczas prac budowlanych Realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursynów modernizacja najstarszej szkoły na Ursynowie - dawnej „Tysiąclatki”, a dzisiejszej SP nr 100 przy ul. Tanecznej, stanowi największą oświatową inwestycję samorządową na Zielonym Ursynowie. Właśnie rozpoczęto kolejny etap modernizacji - budowę części sportowej szkoły.
Na Pięciolinii 2 wszystko idzie jak z nut Po 40 latach zamieszkiwania w jednym z pierwszych budynków Wysokiego Ursynowa Komitet Domowy załatwił wszystko, co tylko było do załatwienia.
Nowy plac zabaw w Powsinie Park Kultury w Powsinie jest sukcesywnie rewitalizowany. Po modernizacji kortów tenisowych i kompleksowym wyposażeniu parku w elementy małej architektury nadszedł czas na odnowę placu zabaw.
Czy aleja KEN stanie na czerwonym? To już pewne. Zarząd Dróg Miejskich planuje do końca 2018 roku postawić sygnalizację świetlną na każdym przejściu alei KEN. Teoretycznie, na całej długości głównej arterii Ursynowa ma stać się bezpieczniej. Jednak czy pomyślano o konsekwencjach komunikacyjnych tej decyzji?