Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

12°
4°

Camerata Vistula i muzyczne wniebowstąpienie

14-02-2018 23:38 | Autor: red.
W ubiegłą niedzielę, 11 lutego, Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z parafią pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, w ramach cyklicznych Koncertów na Ursynowie w kościele przy al.  KEN 101 zorganizował koncert, podczas którego wystąpiła mogąca pochwalić się wieloletnią działalnością i licznymi, także międzynarodowymi sukcesami  CAMERATA VISTULA pod  kierownictwem artystycznym  Andrzeja  Wróbla. 

W programie, bogatym w zróżnicowane nastroje, znalazły się wirtuozowsko zinterpretowane przez muzyków Cameraty m. in. fragmenty z „Krakowiaków i Górali” J. Stefaniego oraz popularne kompozycje L. van Beethovena,    F. Schuberta, L. Boccheriniego, J.S. Bacha, G.F. Haendla i  I. J. Paderewskiego. Koncert poprowadziła Malina Sarnowska. Występ muzyków Cameraty Vistuli został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną  ursynowską publiczność.

Wróć

Inne artykuły

Ogrody Wiedzy Rafała Trzaskowskiego Kolejny ursynowski briefing Rafała Trzaskowskiego, jak poprzednie w Parku Przy Bażantarni, odbył się w czwartkowe południe 18 października. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień, więc nic dziwnego, że w parku było mnóstwo mamuś, babć i dziadków z maluszkami i starszymi dziećmi. I zarazem wymarzona sceneria, by opowiedzieć o koncepcji Ogrodów Wiedzy - Nauce Przez Zabawę.
Ciszewskiego-bis coraz bliżej Redakcji „Passy” udało się dotrzeć do wizualizacji kolejnego połączenia drogowego dzielnic Ursynów i Wilanów na przedłużeniu ulicy Ciszewskiego. Dzielnica Wilanów wydała decyzję środowiskową na budowę drogi, która po uprawomocnieniu pozwoli projektantom złożyć wniosek o pozwolenia na budowę.
Budowa nowych żłobków na Ursynowie Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.
„Zakochani" z Pięciolinii 5 Blokowiska ursynowskie, gdyby nie tereny zielone, stanowiłyby kubistyczną pustynię budowlaną. Brak innych form przestrzennych, typowy dla wielkich zbiorowisk zabudowań, powoduje, że zwłaszcza zimą, gdy opadną liście, mamy wrażenie stąpania w świecie wielkich klocków.