Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Było zdrowo i było pysznie

30-05-2019 15:46 | Autor: red.
Podczas pierwszego Niedzielnego Targu Zdrowej Żywności na Ursynowie można było zakupić zdrową żywność. Około 30 stoisk wypełnili producenci nabiału, serów krowich, kozich, owczych, tradycyjnie wędzonych ryb i wędlin, piwa kraftowego, miodów, ciast i innych wyrobów tradycyjnych. Był to pierwszy z 10 targów organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kolejny już 16 czerwca.

Autorem projektu, zgłoszonego rok temu do BO, byli Bartosz Dominiak i Krzysztof Schnitzer. – Na Ursynowie dotychczas nie było jednego miejsca, w którym można jednocześnie kupić zdrową żywność od wielu producentów. Niedzielne Targi Zdrowej Żywności wypełniły tą lukę, a duża frekwencja pokazuje, że pomysł jest strzałem w dziesiątkę – mówi Bartosz Dominiak, dziś zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów. – Pomysł takiego targu zrodził się podczas wizyt w innych polskich i europejskich miastach, gdzie tego typu regularne wydarzenia są standardem. Mam nadzieję, że nasz ursynowski targ wpisze się na stałe w krajobraz kulinarny dzielnicy – dodaje.

Kolejne Targi Zdrowej Żywności odbędą się w godzinach 9-14 w następujące niedziele: 16 i 30 czerwca, 14 i 21 lipca, 11 sierpnia, 15 i 29 września oraz 13 i 20 października.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA