Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

19°
11°

Budżet Partycypacyjny 2017: ile kto dostał

21-10-2015 23:23 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego określił już, na ile obszarów zostanie podzielona dzielnica Ursynów. Określono też kwoty dla każdego z obszarów. Różnice najbardziej są widoczne dla rejonu Zielonego Ursynowa.

Zespół ds. BP 2017 przyjął 20 października rekomendacje dotyczące podziału dzielnicy na 3 obszary lokalne i ogólnodzielnicowy. Podział jest podobny do tego z ubiegłego roku. Obszar starego Imielina został włączony do Zielonego Ursynowa, a okolice Roentgena, Płaskowickiej i Pileckiego przyłączone zostały do obszaru Ursynowa Północnego.

Wstępnie podzielono też środki – 6 mln 200 tys. złotych. Na projekty ogólnodzielnicowe przeznaczono 2 mln – kwota została zwiększona, bo zdaniem Zespołu to właśnie w tym obszarze w ubiegłym roku pojawiło się najwięcej ciekawych projektów.

– Dużo emocji wśród członków zespołu wzbudziła dyskusja na temat podziału środków na obszary lokalne, na które pozostało 4 mln 200 tys zł. Z uwagi na najmniejszą liczbę mieszkańców Zielonego Ursynowa w stosunku do Ursynowa Wysokiego Południowego i Północnego trudno było znaleźć idealne kryterium podziału. Ostatecznie na Zielonym Ursynowie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kwotę 1 mln, na Ursynowie Północnym 1 mln 700 tys., a na Ursynowie Południowym 1 mln 500 tys. Członkowie zadecydowali także o wprowadzeniu limitu wartości jednego projektu – 1 mln we wszystkich obszarach – informuje rzecznik dzielnicy, Bernadeta Włoch-Nagórny.

Ustalenia Zespołu trafią teraz do Zarządu Dzielnicy Ursynów, który zapozna się z ustaleniami i podejmie ostateczną uchwałę w tej sprawie. Następne spotkanie Zespołu BP 2017 już 3 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Tym razem ustalane będą metody promocji BP 2017, które zdaniem wielu osób były w ubiegłym roku niedostateczne.

Wróć

Inne artykuły

Mundial 2018 pod Kopą Cwila Na cześć Krychowiaka wszyscy hip-hip-huuurrra! – nawoływał spiker po zakończonej transmisji meczu z Senegalem. Kibice podjęli wyzwanie, jednak nie było słychać wielkiego entuzjazmu. Przecież ten zdawałoby się prosty mecz został przegrany.
MAL już działa!! W sobotę 16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) na Zielonym Ursynowie przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.
Nowa parkowa alejka Mieszkańcy Ursynowa Północnego, zwłaszcza ci z okolic Puszczyka, Pięciolinii i Wiolinowej, mają kolejny powód do dumy. Na terenie zielonym, znajdującym się pomiędzy tymi ulicami, powstała zupełnie nowa, parkowa alejka – wykonana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.
Głosujmy na projekty BP jak najszybciej! Wywiad z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.