Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

15°
9°

Budżet Partycypacyjny 2017: ile kto dostał

21-10-2015 23:23 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego określił już, na ile obszarów zostanie podzielona dzielnica Ursynów. Określono też kwoty dla każdego z obszarów. Różnice najbardziej są widoczne dla rejonu Zielonego Ursynowa.

Zespół ds. BP 2017 przyjął 20 października rekomendacje dotyczące podziału dzielnicy na 3 obszary lokalne i ogólnodzielnicowy. Podział jest podobny do tego z ubiegłego roku. Obszar starego Imielina został włączony do Zielonego Ursynowa, a okolice Roentgena, Płaskowickiej i Pileckiego przyłączone zostały do obszaru Ursynowa Północnego.

Wstępnie podzielono też środki – 6 mln 200 tys. złotych. Na projekty ogólnodzielnicowe przeznaczono 2 mln – kwota została zwiększona, bo zdaniem Zespołu to właśnie w tym obszarze w ubiegłym roku pojawiło się najwięcej ciekawych projektów.

– Dużo emocji wśród członków zespołu wzbudziła dyskusja na temat podziału środków na obszary lokalne, na które pozostało 4 mln 200 tys zł. Z uwagi na najmniejszą liczbę mieszkańców Zielonego Ursynowa w stosunku do Ursynowa Wysokiego Południowego i Północnego trudno było znaleźć idealne kryterium podziału. Ostatecznie na Zielonym Ursynowie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kwotę 1 mln, na Ursynowie Północnym 1 mln 700 tys., a na Ursynowie Południowym 1 mln 500 tys. Członkowie zadecydowali także o wprowadzeniu limitu wartości jednego projektu – 1 mln we wszystkich obszarach – informuje rzecznik dzielnicy, Bernadeta Włoch-Nagórny.

Ustalenia Zespołu trafią teraz do Zarządu Dzielnicy Ursynów, który zapozna się z ustaleniami i podejmie ostateczną uchwałę w tej sprawie. Następne spotkanie Zespołu BP 2017 już 3 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Tym razem ustalane będą metody promocji BP 2017, które zdaniem wielu osób były w ubiegłym roku niedostateczne.

Wróć

Inne artykuły

XXI BIEG PASSY przed nami! Już w sobotę 29 września odbędzie się kolejny, już 21. Bieg Passy. Jak co roku spotykamy się pod Kopą Cwila, start punktualnie o 12. Obecność obowiązkowa.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparli Jacka Wojciechowicza - oświadczenie W dniu 16 września jako Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ursynów + Otwarty Ursynów ogłosiliśmy swoją decyzję dotyczącą wyborów na Prezydenta Warszawy i do Rady Warszawy.
Mocne otwarcie sezonu artystycznego na Ursynowie Początek września był na Ursynowie wyjątkowy dla miłośników kultury. Dzielnica zaprosiła mieszkańców na tradycyjny cykl wydarzeń w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019.