Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Budżet Partycypacyjny 2016 na Ursynowie do realizacji

18-11-2015 22:55 | Autor: rk
W lipcu mieszkańcy dzielnicy wybrali do realizacji 46 projektów zgłoszonych w II edycji budżetu partycypacyjnego. A urzędnicy już rozpoczęli przygotowania do ich realizacji. Zwycięskie projekty zostały wpisane do planu budżetu na rok przyszły. kilka tygodni temu został pozytywnie zaopiniowany przez ursynowskich radnych. Ostateczny kształt budżetu zatwierdzą radni miejscy jeszcze w grudniu.

A co dzięki pomysłom zgłoszonym w ramach budżetu partycypacyjnego powstanie na Ursynowie? Projekty są bardzo różne, poczynając od tych, które dotyczą miejsc rekreacji dla dzieci i dorosłych, poprzez duże projekty inwestycyjne – jak budowa boiska przy ul. Koncertowej oraz projekty nieco mniejsze, związane m. in. z poprawą bezpieczeństwa w okolicach szkół, przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych. Nie brakuje też projektów z zakresu kultury, jak choćby tworzenie ursynowskich murali, uruchomienie plenerowej biblioteki, organizowanie koncertów i plenerowych warsztatów architektonicznych dla dzieci. Trudno nie wspomnieć jeszcze o pomysłach dedykowanych naszym czworonożnym pupilom. Powstanie otóż wybieg dla psów przy Parku Moczydełko.

Zdecydowanym faworytem ubiegłorocznej edycji budżetu, na obszarze ogólnodzielnicowym, został projekt „90 drzew dla Ursynowa”, zakładający dosadzenie 90 roślin wzdłuż głównych ulic dzielnicy.  Zdobył on ponad 3 tysiące głosów. Zdaniem autorów projektu, dzięki zielonym alejom ulice mają wyglądać lepiej, być  przyjemniejsze, a drzewa powinny ograniczają hałas, oczyszczać powietrze, dawać cień i być schronieniem dla ptaków. Nowe nasadzenia pojawią się na trawnikach wzdłuż ulic Płaskowickiej, Rosoła, Roentgena, Ciszewskiego, Wąwozowej.

Na tzw. Ursynowie Wysokim Północnym będziemy m. in. realizowali projekt zakładający budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej. Głosowało na niego ponad 2600 mieszkańców. Zgodnie z założeniami budżetu obywatelskiego, boisko ma być ogólnodostępne, czyli po zakończeniu szkolnych zajęć z boiska będą mogli bezpłatnie korzystać mieszkańcy okolicy.

Bezpieczne przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe na ul. Stryjeńskich to kolejny projekt do realizacji na Ursynowie Wysokim Południowym. Poparło go prawie 1400 mieszkańców. Projekt składa się z dwóch uzupełniających się elementów: poprawy bezpieczeństwa pieszych poprzez uniemożliwienie samochodom wyprzedzania przed przejściami dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej oraz poszerzenie azyli dla pieszych i wyznaczenia pasów rowerowych na jezdni.

Na Zielonym Ursynowie będzie m. in. zrealizowany projekt pt. ”Utworzenie placu zabaw w obrębie zrekultywowanego Jeziora Zgorzała oraz przygotowanie miejsca wypoczynku dla mieszkańców.” W jego ramach powstanie plac zabaw o powierzchni 200 metrów kwadratowych, ustawi się 25 ławek i 21 koszy na śmieci wzdłuż linii brzegowej jeziora, utworzy plażę miejską oraz wyznaczy miejsca na ogniska i grille.

Wypada podziękować wszystkim projektodawcom i głosującym i już dzisiaj zachęcić do udziału w III edycji budżetu partycypacyjnego, która ruszyła w poniedziałek, 16 listopada.

 

Trochę liczb z II edycji BP:

Liczba zgłoszonych projektów: 125

Liczba projektów poddanych pod głosowanie: 85

Liczba  wszystkich projektów wybranych do realizacji: 46

Liczba projektów wybranych do realizacji w obszarze ogólnodzielnicowym: 15

Liczba projektów wybranych do realizacji  na Ursynowie Wysokim Północnym: 10

Liczba projektów wybranych do realizacji  na Ursynowie Wysokim Południowym: 12

Liczba projektów wybranych do realizacji na Zielonym Ursynowie: 9

Liczba głosujących na projekty w dzielnicy: 11 572

Kwota przeznaczona na Budżet Partycypacyjny 2016: 6 mln 100 tys.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA