Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Budżet Obywatelski łączy parki

04-11-2020 20:29 | Autor: red.
Rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. "Łączymy parki: Park Jana Pawła II - Olkówek - Park Romana Kozłowskiego". To już kolejna odsłona projektu, który w tym roku poparło 1908 mieszkańców. Zadanie jest realizowane w ekspresowym tempie i zakończy się już 20 listopada. W tym czasie m. in. zostaną posadzone krzewy i drzewa, urządzona łąka kwietna, zbudowane schody terenowe, odbędzie się także rewitalizacja trawnika.

Tak jak Budżet Obywatelski łączy mieszkańców, tak i wyłoniony w ramach głosowania do realizacji projekt połączy parki. Tym razem efektem prac zleconych przez Urząd Dzielnicy Ursynów będzie poprawa estetyki tych terenów oraz lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni – mówi burmistrz Robert Kempa.

Zakres zaplanowanych prac: wykonanie na skarpie (w miejscu przedeptu) schodów terenowych wraz z pochylnią; budowa obiektów małej architektury: ławek z oparciem (2 szt.) wraz z nawierzchnią z kostki brukowej w ich obrębie oraz stojaków rowerowych (5 szt.) wraz z nawierzchnią z geokraty; wykonanie ścieżki żwirowej w miejscu przedeptu; ustawienie hoteli dla owadów (3 szt.); rekultywacja trawnika (ok. 5000 m2); posadzenie żywopłotu (136 szt. krzewów); wykonanie rabaty z krzewów ozdobnych (425 szt. krzewów); posadzenie drzew iglastych (15 szt.); urządzenie łąki kwietnej (ok. 200 m2); usunięcie i utylizacja 6 szt. płyt monowskich; montaż progu zwalniającego na ciągu pieszo-jezdnym.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA