Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Budowa nowych żłobków na Ursynowie

18-10-2018 00:37 | Autor: red.
Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.

– Kiedy po rozpoczęciu kadencji zidentyfikowałem stan ursynowskich żłobków wraz liczbą 376 dostępnych miejsc, uznałem, że zmiana takiego stanu rzeczy jest priorytetem. Dzięki działaniom takim jak rozbudowa żłobka przy Wiolinowej i oddziału żłobkowego na Kłobuckiej liczba miejsc jeszcze w tym roku wyniesie około 500. Dzięki determinacji Zarządu Dzielnicy także w tej kadencji rozpoczęliśmy na terenie Ursynowa budowę dwóch tak potrzebnych żłobków. Inwestycje są realizowane z budżetu dzielnicy, pozyskanie środki na realizacje żłobków jest dla nas jednym z ogromnych sukcesów mijającej kadencji. W przypadku żłobka przy Cynamonowej prace zakończą się w tym roku, inwestycja przy Kazury zostanie zrealizowana w roku przyszłym. Docelowo opiekę w dwóch nowych żłóbkach otrzyma 300 dzieci, co niewątpliwie poprawi dostępność żłobków dla mieszkańców naszej dzielnicy. Dzięki nowym inwestycjom na Ursynowie całkowita liczba miejsc w żłobkach wzrośnie ponaddwukrotnie do blisko 800 miejsc – czyli wzrośnie o więcej niż powstało w ciągu 40 lat istnienia Ursynowa – informuje burmistrz Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Rower to pojazd Rower to pojazd – pod takim hasłem Warszawa będzie w tym roku promować wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Wraz z początkiem wiosny rusza nowa kampania społeczno-edukacyjna.
Nielegalna domowa apteka Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego wezwani na interwencję w związku z awanturą, podczas której 32-latek miał pobić swoją matkę, znaleźli u niego marihuanę, ponad 300 tabletek clonozepamu i xanaxu oraz dziesiątki środków leczniczych.
Wiosenne sadzenie drzew Tej wiosny warszawscy ogrodnicy posadzą ponad 1000 nowych, przyulicznych drzew. Sadzonki pojawią się w parkach, na skwerach i przy stołecznych arteriach. Do akcji zazieleniania miasta przyłączają się także mieszkańcy.
Blisko 1,5 miliona złotych na projekty społeczne Z wiceburmistrzem Ursynowa Jakubem Berentem.