Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

2°
-2°

Budowa nowych żłobków na Ursynowie

18-10-2018 00:37 | Autor: red.
Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.

– Kiedy po rozpoczęciu kadencji zidentyfikowałem stan ursynowskich żłobków wraz liczbą 376 dostępnych miejsc, uznałem, że zmiana takiego stanu rzeczy jest priorytetem. Dzięki działaniom takim jak rozbudowa żłobka przy Wiolinowej i oddziału żłobkowego na Kłobuckiej liczba miejsc jeszcze w tym roku wyniesie około 500. Dzięki determinacji Zarządu Dzielnicy także w tej kadencji rozpoczęliśmy na terenie Ursynowa budowę dwóch tak potrzebnych żłobków. Inwestycje są realizowane z budżetu dzielnicy, pozyskanie środki na realizacje żłobków jest dla nas jednym z ogromnych sukcesów mijającej kadencji. W przypadku żłobka przy Cynamonowej prace zakończą się w tym roku, inwestycja przy Kazury zostanie zrealizowana w roku przyszłym. Docelowo opiekę w dwóch nowych żłóbkach otrzyma 300 dzieci, co niewątpliwie poprawi dostępność żłobków dla mieszkańców naszej dzielnicy. Dzięki nowym inwestycjom na Ursynowie całkowita liczba miejsc w żłobkach wzrośnie ponaddwukrotnie do blisko 800 miejsc – czyli wzrośnie o więcej niż powstało w ciągu 40 lat istnienia Ursynowa – informuje burmistrz Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.