Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Budowa nowych żłobków na Ursynowie

18-10-2018 00:37 | Autor: red.
Trwają prace budowlane przy ul. Cynamonowej oraz przy ul. Kazury. W ich wyniku powstaną na Ursynowie dwa nowe żłobki. Koszt realizowanych inwestycji to ponad 18 mln złotych. Łącznie powstanie 12 nowych oddziałów, z których każdy został przewidziany dla 25 dzieci, co pozwoli na stworzenie 300 nowych miejsc. Budynek przy Kazury powstanie jako żłobek integracyjny.

– Kiedy po rozpoczęciu kadencji zidentyfikowałem stan ursynowskich żłobków wraz liczbą 376 dostępnych miejsc, uznałem, że zmiana takiego stanu rzeczy jest priorytetem. Dzięki działaniom takim jak rozbudowa żłobka przy Wiolinowej i oddziału żłobkowego na Kłobuckiej liczba miejsc jeszcze w tym roku wyniesie około 500. Dzięki determinacji Zarządu Dzielnicy także w tej kadencji rozpoczęliśmy na terenie Ursynowa budowę dwóch tak potrzebnych żłobków. Inwestycje są realizowane z budżetu dzielnicy, pozyskanie środki na realizacje żłobków jest dla nas jednym z ogromnych sukcesów mijającej kadencji. W przypadku żłobka przy Cynamonowej prace zakończą się w tym roku, inwestycja przy Kazury zostanie zrealizowana w roku przyszłym. Docelowo opiekę w dwóch nowych żłóbkach otrzyma 300 dzieci, co niewątpliwie poprawi dostępność żłobków dla mieszkańców naszej dzielnicy. Dzięki nowym inwestycjom na Ursynowie całkowita liczba miejsc w żłobkach wzrośnie ponaddwukrotnie do blisko 800 miejsc – czyli wzrośnie o więcej niż powstało w ciągu 40 lat istnienia Ursynowa – informuje burmistrz Kempa.

Wróć

Inne artykuły

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! VIII edycja zbierania darów dla bezdomnych zwierząt „ALERT DLA ZWIERZĄT” trwała w ursynowskim Ratuszu od 17 grudnia 2018 r. do 14 stycznia 2019 r.
Oferta kulturalna będzie jeszcze lepsza! Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Klaudiuszem Ostrowskim.
Najpiękniejsze szopki! W piątek 11 stycznia w sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbył się finał 23. edycji dzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. W konkursie wzięło udział 11 szkół ursynowskich – publicznych i niepublicznych. Prac wykonanych na konkurs zebrało się aż 170, część można było podziwiać w ursynowskim ratuszu.
Radny apeluje o przedłużenie linii 239 W jednej ze złożonych na początku roku interpelacji pojawia się pomysł na korektę trasy autobusu linii 239. Wydłużenie tej trasy ma ułatwić i skrócić czas dojazdu mieszkańców Zielonego Ursynowa do wielu miejsc w centralnej części dzielnicy. Propozycja trafiła do Zarządu Transportu Miejskiego.