Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Budowa drogi na Hawajskiej? Nie ma takich planów!

17-09-2015 15:44 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Spotkanie Komisji Architektury i Ochrony Środowiska w siedzibie urzędu dzielnicy, dotyczyło głównie jednego tematu: rzekomo planowanej budowy drogi na ulicy Hawajskiej. Na posiedzeniu stawili się członkowie komisji, burmistrz Robert Kempa, zastępca burmistrza Łukasz Ciołko, prezes Spółdzielni Imielin Jarosław Zych i kilkudziesięciu mieszkańców z bloków ulicy Hawajskiej.

Mieszkańcy byli zaniepokojeni informacją, jaką dostali od spółdzielni, która mówiła o budowie szerokiej 10-metrowej drogi. Wnioski wysunięto na podstawie mapy jaką dostała spółdzielnia od urzędu dzielnicy. Na planie narysowana została linia pokrywająca się z obecną drogą osiedlową, która jednocześnie łączyła ulice Indiry Gandhi i Dereniową. Spółdzielnia i mieszkańcy wywnioskowali zatem, że dzielnica chce przed blokami wybudować regularną ulicę.

Cała sprawa okazała się być jednym wielkim nieporozumieniem. Burmistrz owszem potwierdził istnienie mapki, ale linia, która jest na niej narysowana to granica jaka ma przebiegać między gruntem miejskim, a spółdzielni. Obecnie trwają bowiem procedury związane z przekształceniami terenów spółdzielni z dzierżawy na użytkowanie wieczyste. Dzielnica chce zachować drogę „dla siebie” tylko po to, by zapewniony był dojazd do placówek oświatowych.

Burmistrz próbował uspokoić oburzonych mieszkańców i kilkakrotnie deklarował, że dzielnica nie ma w planach inwestycyjnych budowy drogi na Hawajskiej. Jednocześnie zapewniał:

- Dopóty, dopóki będę burmistrzem takich planów nie będzie.

Mieszkańcy jednak nie czuli się uspokojeni deklaracjami burmistrza i zadawali mnóstwo pytań. Stanęło jednak na tym, że dzielnica, mimo licznych niedomówień, nie planuje żadnej budowy drogi na Hawajskiej.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA